בושה וחרפה

אינני יודע אם ההאשמות נגד שר האוצר, אברהם הירשזון, נכונות או לא. אני יודע רק דבר אחד – מיום שנכנס למשרד האוצר הוא לא נקף אצבע למען תיקול העוול לניצולי השואה החיים עמנו בישראל. ואם מישהו זקוק להוכחה שפקידי האוצר הם רעי לב, אכזריים, קשוחים ופוגעים בחלשים – די לקרוא ולשמוע את הסיפורים הקשים של ניצולי השואה. בשום מדינה מתקדמת לא מתייחסים כך אליהם. וכל הסכום השנתי הדרוש לתיקון מה של העוול שנגרם להם הוא טיפה בים הבזבוז וההתעשרות הקלה המתנהלת מתחת לאפם של חכמי האוצר.

במקום לשמוע את המליצות החסודות של השרים והח"כים בעצרות יום השואה עליהם לתת התחייבות חד משמעית ובלתי חוזרת לתקן מיידית את העוול הנורא שנגרם לרבבות ניצולי השואה הנמצאים מתחת לקו העוני. ושר האוצר, כל עוד הוא מכהן בתפקידו, ובין חקירה לחקירה, חייב לעשות זאת. ואיפה ירון זליכה, הנזעק מול פני כל עוול? ואיפה מבקר המדינה?

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • יוסי  ביום אפריל 15, 2007 בשעה 7:49 am

  חותם על כל מילה!

 • הצועד האוריגינלי  ביום אפריל 15, 2007 בשעה 9:56 am

  על משכבו.
  את הזרע הרוחני שלו הוא כבר העביר – בין השאר דרך פקידי האוצר.
  היטלר שרף את גופם של הרבה יהודים, אך מה שקשה יותר לתפוס – עד כמה הוא הרעיל את הנשמה היהודית, שהשפעתה על העולם והתרבות היא שהפחידה אותו.
  כיום, אין יותר לעולם ולתרבות מה "לפחד" מפני היהדות, כלומר באותו מובן שהיטלר פחד ממנה.

 • ד.ט  ביום אפריל 15, 2007 בשעה 1:25 pm

  הירשזון כשר אוצר מטרפד חוקים שהציע בעצמו כח"כ, לטובת ניצולי השואה.

 • הצועד לקב"ן  ביום אפריל 15, 2007 בשעה 1:54 pm

  שה`פרופיל 21` הוא שיטה נאצו-ספרטנית וחייב לעבור מן העולם!

  אני ועוד רבים וטובים שקיבלו פרופיל 21 טוענים כבר הרבה זמן על המהות והכוונה האמיתיות שמסתתרות מאחורי ההתווייה שאתם מתווים אנשים ב"פרופיל 21".

  השמאל הוא לא "פוסט-ציוני" כמו שהוא מנושל מן הציונות בעשורים האחרונים, מקבל פרופיל 21 מן המדינה שציונותה נקבעת כיום עפ"י המודל ששותפים לו המתנחלים והגנרלים (זוכרים? הרצל כתב "הצבא לקסרקטינים"). מה שנכון הוא שעם ציונות כזאת, שאליה הצטרפה הכלכלה הביביאנית (המומשכת גם ע"י ה"ממשלה החברתית" שחלק ממטרות המלחמה הזאת הוא לשמור על 'הישגיה'), מי שלא שכח להיות שמאלני, לא רוצה להזדהות.

  דרך אגב, שיטת ה'טיפול' בפרופילניקים אומצה כנראה ע"י נתניהו לטיפול במובטלים ובחלשים כלכלית: האשמתם א-פריורית במצבם, ומי שעוד מסתכל על פרופיל 21 כסטיגמה, מן הסתם גם יש סיכוי שהוא נמנה עם תומכיו הנלהבים של ביבי.

  המלחמה מתחילה, לגבי יהודים לפחות, באותו היום בו מתווים עליהם את הסטיגמה של ה"21", ואחר כך, במהלך חייהם, נלחמת בהם המערכת באמצעות `מתנדבים` כביכול הנמצאים בכל מקום כדי להכשיל את דרכם.

  יש הרבה בעלי פרופיל 21 שאם הם היו מנהיגים את החברה, היא היתה נראית יותר טוב מכפי שהיא נראית כעת, שמנהיגיה הם אותם הפסיכופתים שנותנים להם פרופיל 21 (נפשי=פוליטי), ועוד שולחים את כלביהם לכתוב כאן תגובות נגדם, מן הסתם כדי לטשטש את עקבות הפשע שנעשה באמצעות השלכת עוד רפש על הקורבנות.

 • צביקה  ביום אפריל 15, 2007 בשעה 3:59 pm

  לך תשתטנקר ותפריע לצועד הטוב אצל כותבים חדשים באתר, שעדיין לא מכירים אותך, לא יודעים מי נגד מי ועלולים לחשוב שאתה הוא הצועד האמיתי (הטוב).

 • לא מבינה  ביום אפריל 15, 2007 בשעה 4:31 pm

  הצועד האמיתי (הטוב) – על איזה סעיף נפשי הוא קיבל פרופיל 21?

 • דני בלוך  ביום אפריל 16, 2007 בשעה 8:39 am

  אני מבקש מצביקה והצועד לקב"ן וכו' לא להכניס את הבעיות שלהם לנושא כל כך כאוב ורגיש של השואה.

 • צביקה  ביום אפריל 16, 2007 בשעה 3:14 pm

  לכולם, ולא רק אצלך.
  עדיף היה למחוק את התגובה שלו שככל התגובות האחרות שלו תכליתן אחת – רדיפת אדם שיש לו פרופיל 21. (ולא נראה לי שיועיל במיוחד אם תבקש ממגיב כמו הצועד לקב"ן לגלות רגישות ביחס לשואה)

  דווקא ביום כזה על כותבי "רשימות" להבין שה"צועד לקב"ן" מייצג שיטה גבלסית ומטרה גבלסית, ולמצוא דרך משותפת להודיעו שאינו רצוי. אך כל עוד תגובותיו מופיעות כאן יש כאלה שלא יתאפקו מלהגיב לו ושוב אני מצטער שבמקרה זה נפל בפוסט שלך הקשור בשואה.,

טרקבאקים

 • מאת עבודה שחורה ביום אפריל 19, 2007 בשעה 9:26 pm

  "במקום לשמוע את המליצות החסודות של השרים והח"כים בעצרות יום השואה, עליהם לתת התחייבות חד-משמעית ובלתי חוזרת לתקן מיידית את העוול הנו…

%d בלוגרים אהבו את זה: