חוק גזעני ומטומטם

אינני יודע מי הצביע בעד החוק הגזעני והמטומטם שאין למכור אדמות הקרן הקיימת ללא יהודי. גזעני – ברור וזועק לשמיים. מטומטם – כי החוק, גם לשיטתם של תומכיו, ייצור בעיות לא פשוטות. מדוע דרוזי, צ'רקסי או בדואי ששירת בצה"ל לא ומשתמט חרדי או אחר – כן. ומה עם זוגות מעורבים? ומה עם העולים הלא יהודים מבריה"מ לשעבר ומאתיופיה? ומי יקבע מיהו יהודי?

יש להניח ולקוות שהחוק ייתקע בקריאות הבאות בכנסת ואם לא – הבג"צ יעצרו.

הכנסת המשונה שלנו. ביחד אחת היא עוצרת ובצדק את שינוי שיטת המשטר של ליברמן, לא מהסיבות העקרוניות הנכונות, אלא בגלל האינטרסים של הח"כים הקיימים ומפלגותיהם ומצד שני מאשרת את החוק הגזעני שמוצאו מאותו בית מדרש לאומני-ימני-קיצוני.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • אורי  ביום יולי 18, 2007 בשעה 9:33 pm

  אדמות הקק"ל נרכשו על מנת לישב יהודין בארץ ישראל.
  הקצאה ללא יהודים היא גזלה

 • עיישה  ביום יולי 18, 2007 בשעה 10:09 pm

  אם לא הבנת, יהודים=כל מי שאינו ערבי ולא שחור. בדיוק כמו ההחלטה את מי להעלות בכלל ואת מי להעלות בלי שצריך לגייר אותו (הרי הלא יהודים מבריה"מ לשעבר לא גוירו לעומת היהודים מאתיופיה שכן).
  נו, אז יהיו ארבעה זוגות מעורבים שלא יוכלו לגור על קרקע קק"ל נגיד. והם יסתדרו. מה שחשוב זה שלא יגורו שם ערבים.
  "הבעיה הדמוגרפית" זוכר?
  מי שמתחיל עם ציונות של בן גוריון גומר עם אורי…

 • דני בלוך  ביום יולי 18, 2007 בשעה 10:14 pm

  אינני כותב לאידיאולוגים מן הימין אלא לאנשים נבונים. הקרן הקיימת יכולה לקחת בחזרה את האדמות שקנתה בכספה היא מהמינהל ולפעול בה כרצונה ולפי תקנותיה. הבעייה היא בחוק מדינה שיוצר אפלייה גזענית.

 • חגית  ביום יולי 18, 2007 בשעה 10:50 pm

  גם לערבים מותר לקנות אדמה ששייכת למנהל מקרקעי ישראל. פעם, לפני קום המדינה, היתה משמעות למפעל הקרקעות של קק"ל. היום כשמדובר באדמות המדינה, הן שייכות לכל אזרחיה במידה שווה. חקיקה שמנוגדת לכך היט טנטי דמוקרטית ועומדת ושוללת את מגילת העצמאות.

 • ח ל י  ביום יולי 18, 2007 בשעה 10:55 pm

  .

 • רחל  ביום יולי 18, 2007 בשעה 11:23 pm

  לפי דעתי הכנסת ה – 17 צריכה לעשות טובה לעצמה ולהפזר כלאחר כבוד כי היא מבזה את עצמה יותר מדי. יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה.
  מספיק לראות כמה נחקרים מבין נבחרינו יש באגף החקירות במשטרה כדי להבין לאן הגענו, לא כל חברי הכנסת מושחתים כאן אבל די!! והאפליה הגורפת הזאת כלפי מי שלא יהודי מעצבנת.
  עם סוגלה צריך להיות גם סובלני בעיקר לאור העובדה שהוא נרדף לאורך ההיסטוירה וסובלנות אין כאן.
  המיעוט הערבי נרדף כאן ומופלה לרעה.
  ואין מה לדבר על היחס המשפיל כלפי העולים מאתיופיה.
  זה מתחיל בגזענות חסרת בסיס וממשיך בזריקת מנות דם וסטיגמה מגעילה…
  די כבר!! לא כל מרוקאי הולך עם סכין ולא כל רומני גנב הגיע הזמן שהמדינה הזאת תתבגר כבר!!!
  השדים העדתיים מתרוצצים כאן חופשי ולי כבר נמאס לשמוע שכל הרוסיות זונות הן במצוקה נוראית. רבות מהן מונצלות מינית. חלקן צובעות את שערן לצבע כהה כדי שלא ינצלו אותן.
  חלקן הופכות לשפחות מין.
  זה מתחיל ביערות של קק"ל ומגיע לסחר בנשים,נשיא אנס ואפליה על רקע עדתי.
  מר בלוך השד העדתי נושם כאן בארץ והבל פיו מסריח מתמיד…
  לא פלא שאחוז המשתמטים מצה"ל גבוה כל כך אם תברר למה תדע את התשובה זה מזמן כבר לא צבא העם מזמן. פשוט רבים חשים חוסר שייכות בסיסי לכאן מסיבות רבות כל כך. לא בגלל שהנוער חסר ערכים אלא בגלל כל מה שקורה כאן מסביב.
  פשוט זה מתחיל בראש שלנו אהוד אולמרט…

  רחל

 • שמואל  ביום יולי 19, 2007 בשעה 12:18 am

  זה לא חוק גזעני ומטומטם, זה חוק נכון
  מה אתה רוצה? שערבים יקנו את האדמות במקום יהודים? איפה אתה חי?

 • שפי  ביום יולי 19, 2007 בשעה 3:07 am

  המניע האמיתי ל"אדמות קק"ל ליהודים בלבד":
  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=98991&blogcode=7000871

 • גולדלבט משה  ביום יולי 19, 2007 בשעה 10:50 am

  אין קשר ביןאדמות קק"ל כיום למטרותיהם של מי שמציעים אותו שכן רובם המכריע של אדמות קק"ל הן באיזורי ההתיישבות ההסטורית. החוק אינו תשוןבה לפסק דין קעדאן ולמדינות של ייהוד הגליל או הנגד וכיו"ב כיח רוב האדמות שם אינן אדמות קק"ל
  מאידך המדינה יכולה בהחלטה פשוטה להעביר קרקע שאינה בבעלות קק"ל לבעלותו ובכך לחסן את הקרקע ממכירה ללא יהודים. כאן נדרשת רק החלטת וועדת הכספים כי קרקעות קקל הו בגדר מקרקעי ישראל

 • צופה טלויזיה זרה  ביום יולי 19, 2007 בשעה 11:04 am

  יחד עם השייך ראאד סלאח מאום אל פאחם

 • עיישה  ביום יולי 19, 2007 בשעה 1:44 pm

  נדמה לי דווקא שאין כאן חוסר הבנה: בין הימין של אורי לבין ה"שמאל" שלך עובר קו מחבר, שאתה מסרב לראות. העובדה היא שאורי קורא את מה שאתה כותב, בין אם אתה רואה אותו מול העיניים כשאתה יושב מול המסך,או לא. גם מפלגת העבודה דיברה לבוחריה ולא לאנשי הכיפות הסרוגות. מה זה משנה? בינתיים הכיבוש חוגג ארבעים וההתנחלויות רק גדלות.
  מי שמקים מדינה ליהודים, נותן להם חוקים אחרים שקובעים את אזרחותם, צריך לדאוג לכך שהחוקים הללו יממומשו. זו מדינה ליהודים, נכון? אז איפה הם יגורו? המדינה הזו נבנתה על אדמות כבושות, מופקעות ועד היום יש פינויים של ישובים "בלתי מוכרים" ו"לא חוקיים" ואיך שלא נקרא לזה.
  הבעיה היא לא החוק, הבעיה היא הפרקטיקה. הרי החוק בישראל לא בדיוק נאכף, כך שמה שחשוב זה להסתכל על מה שכן אוכפים.
  אם אתה בעד חוק השבות, אז אתה תומך, אם תרצה או לא, גם בחוק הגזעני הזה שהוא נגזרת שלו.
  אם אתה נגד חוק השבות, אז אפשר להתחיל לדבר ולראות מה מבדיל אותך מאורי. בינתיים ב"מצא את הההבדלים " בין הסמול של מפלגת העבודה לבין הימין של אפי איתם, לא מצאתי שום הבדל מהותי בפרקטיקה. רק במילים. בסופו של דבר את קעדאן לא מעניינות המילים היפות של היהודים, אלא אם הוא יוכל לגור במדינה בה נולד עוד לפני שרוב היהודים הגיעו אליה.
  ולצופה,
  אני יהודיה ואין לי שום קשר לרעלה זו או אחרת. מי שצריך לשקשק החמאס זה אלו שמאכילים אותו כל בוקר: הפוליטיקאים הישראלים ותושבי המזרח התיכון כולו.

 • אורי  ביום יולי 19, 2007 בשעה 2:44 pm

  מר דניאל בלוך הגיב כי הקק"ל יכול לקחת את אדמותיו שקנה חזרה מהמדינה.
  או שמר בלוך לא יודע את האמת (האפשרות השניה חמורה יותר),כיוון שעם הקמת "רשות הפיתוח", יצא ניהול הקרקעות מידה לידי הרשות המבצעת.
  כיוון שהרשות המבצעת מחויבת לשוויון, אסור לה להפלות ערבים בהקצאת קרקעות, זהו הרקע לבג"צ קעדן.
  הצעת החוק מבקש לתקן את העיוות בדבר הקצאת אדמות שניקנו מכסף פרטי, לשם ישוב יהודים בארץ ישראל, לידיים לא יהודיות.
  לצורך העניין, אף אחד לא מעלה על הדעת לחוקק חוק האוסר להקצות אדמות מדינה שניתפסו בהיותם מפוקרות, לערבים. חוק זה יהיה בלתי חוקתי ויפסל.

  מר בלוך הגיב לתגובתי הראשונה כי "אינני כותב לאידאולוגים מהימין אלא לאנשים נבונים".
  צודק, בלוג פרטי זכותך לכתוב למי שאתה רוצה. הייתה רוצה שבג"צ יתערב לך ויגיד לך איך ל"הקצות" את הבלוג שלך? אם כן, למה זכות הקניין של מי שרכש אדמות לישוב יהודים נופלות מחופש הביטוי שלך.
  אבל יותר מכך עם תגובה כזאת, מי הגזען?
  מקווה שלא תצנזר

 • דני בלוך  ביום יולי 19, 2007 בשעה 3:44 pm

  מעולם לא צינזרתי שום תגובה וזכותך וזכות עיישה לחשוב כפי שאתם רוצים. יש די פתרונות לבעייה בלי חקיקה כפי שהצביע כאן משה גולדבלט ויש די אדמות להתיישבות ומגורים ברחבי המדינה.

 • יוסי  ביום יולי 20, 2007 בשעה 8:03 am

  שאלתי במקום אחר ואני חוזר על שאלתי:
  אלמלא החוק הגזעני הזה, כיצד ניתן למנוע מצב, שבו נניח סעודי עשיר יקים לעצמו קק"ל (קרן קיימת לערבים), ויקנה – במישרים או בעקיפין – את כל אדמות הקק"ל שלנו?

 • דני בלוך  ביום יולי 20, 2007 בשעה 3:12 pm

  ועם החוק אי אפשר? הוא מקים תאגיד קש עם כמה אנשי קש יהודים בפרונט. את זה אפשר לפתור בשתי דרכים – או לחזור לשיטה המקורית של קקל שהיא אינה מוכרת אדמות אלא רק משכירה רשות שימוש לתקופות קצובות ומגבילה את השטח שאדם אחד יכול לקבל או שאוסרת בחוק על אזרחים זרים לקנות אדמות קק"ל.

%d בלוגרים אהבו את זה: