ככה לא מראיינים את גאידמק

מראייניו של ארקדי גאידמק ב"פגוש את העיתונות" בערוץ 2, מתי גולן ודנה ווייס, עברו על כל כללי האתיקה והמקצועיות בריאיון בשבת עם ארקדי גאידמק. לזכותה של דנה וייס ייאמר שככה היא נוהגת עם כל מרואיין – היא לא נותנת לו לדבר, היא קוטעת אותו בטרם הספיק להשיב משפט שלם אחד וככלל לא מעניינות אותה התשובות, רק השאלות. ראו את הריאיון בשבוע הקודם עם שרת החוץ, ציפי ליבני.

למען הסר ספק – אינני חסיד של גאידמק והעליתי באינטרנט מיד לאחר טקס השבעת הנשיא את השאלה מי הזמין אותו. התשובה אינה צריכה לבוא ממנו. מותר לו לבקש ולקבל הזמנה. הוא לא "התפלח" בצורה מפוקפקת כד"ר רות וסטהיימר. מחובת הכנסת לענות לציבור – מי קבע שיש לתת לו הזמנה, על פי איזה קריטריון והאם כל מי שביקש הזמנה ושייך לאותה קטיגוריה – קיבלה. הכנסת מתחמקת מפרסום רשימת המוזמנים המלאה בניגוד לכללים של "זכות הציבור לדעת".

ההישג היחיד של וייס-גולן היה שגאידמק הודה כי שיקר כאשר טען שמעולם לא הורשע. הוא אכן הורשע בעבירת מס, אך כמו כל יהודי גלותי, ולא רק גלותי, הוא אינו סבור שעבירת מס היא "ביג דיל". נו, טוף.

 

הבדיחה האומללה היתה בשאלון – חידון שהגישה דנה וייס לגאידמק על ירושלים. מסתבר כי יועץ התקשורת שלו הכין אותו כהלכה.

בתכנית של 45 דקות ברוטו אנו מצפים לשמוע שאלות רציניות: מדוע הוא רץ לראשות עיריית ירושלים? איך ינהג בעיר בענייני דתיים-חילוניים וביחס לערביי העיר? ולשם מה הוא מקים מפלגה שתרוץ לכנסת? לתמוך בביבי נתניהו? ומה השקפותיו בנושאים המרכזיים המעסיקים את ישראל – כלכלה וחברה, מדיניות, שטחים, אכיפת החוק, בתי המשפט. יכול להיות שהיה מתחמק מתשובות – אך הוא כלל לא נשאל. הנושאים האזוטריים שבהם עסקו המראיינים ראויים לריאיון קצר או לכתבת תחקיר, במקרה הטוב.

בסיכום – החמצה גדולה וסיבה לחשבון נפש בחברת החדשות של ערוץ 2.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • מנחם  ביום יולי 22, 2007 בשעה 3:16 pm

  נכון וצודק. אבל כיום כנראה מעדיפים את השואו הצהוב על ראיון של תוכן

 • ד.ט  ביום יולי 22, 2007 בשעה 3:43 pm

  כמעלימי מס לוקה באנטישמיות. (אלא אם ציטטת את גיידמק עצמו).

 • יוסי  ביום יולי 22, 2007 בשעה 3:48 pm

  מה שהיה שם זה נסיון להשחיר את שמו של גאידמק במקום לתת לו מקום להסביר ולהעביר את המסר שלו.
  המראיינים עברו לפסים נמוכים והוא השיב להם באותו מטבע.
  ואפילו ועבר עבירה והורשע בצרפת, האם ראשי המדינה שלנו טהורים?! האם הפקידים בראשויות ובמשרדי הממשלה נקיים ממעשי שחיתות?! ממש לא!!! ולא נזכיר עוד את ראש הממשלה והנשיא.

 • דני בלוך  ביום יולי 22, 2007 בשעה 4:50 pm

  ד.ט. כבר אין לך חוש הומור? זו אמירה נפוצה (ובאידיש זה נשמע יותר טוב) שיהודים בגולה, בעיקר במדינות לא דימוקרטיות, חשבו שלרמות את ה"פריץ" בתשלומי המס זו מצווה!

 • יעלה  ביום יולי 22, 2007 בשעה 6:38 pm

  התקשורת שופטת את גאידמאק ואין לה כול עניין בשאלות כמו פעולותיו כראש עיר ירושלים. אלה הם עיניינים שאינם חשובים. הניצול הציני תושבי שדרות וקרית שמונה מעוררת כעס לא רק בקרב אנשי תקשורת אלא בקרב אזרחים אינטלגנטיים. פעולותיו של גאידמק מסוכנות בחברה דמוקרטית וחבל רק מעטים מסוגלים לראות סכנה זו. לכן, כאשר התקשורת שופטת מראש היא עושה נכון. וחוץ מזה…הוא "אפס" בעצמו…שימו לב איך הוא מתבטא…לא רחוק מהנשיא (הקודם) הבזוי שלנו. לכן, רק בגלל צורת ההנהלות שלו כדאי לא להתייחס לדברים שהיה מעוניין שישאלו אותו…כי את התקשורת לא יצליח לתמרן כפי שעושה באנשי שדרות ויתר מסכנים.

 • דורי  ביום יולי 22, 2007 בשעה 11:13 pm

  התקשורת משחקת לידיו
  וטוב יעשו נציגיה אם יגזרו על עצמם
  דיאטת גאידמק

  אנחנו כבר שבעים לצרוך כל יום
  10 כותרות על האיש

 • מרים איתן  ביום יולי 23, 2007 בשעה 1:08 am

  וף סוף נמצא צדיק אחד בסדום שיבקר את חוסר המקצועיות של המראינים(דנה ווייס ומתי גולן) בראיון עם גאידמק.

 • דני בלוך  ביום יולי 23, 2007 בשעה 6:16 am

  זכותך לחשוב על גאידמק כרצונך ואני מסכים עם לא מעט מהערכותיך. אך האיש הוציא מכספו לסייע לתושבי קרית שמונה ושדרות במקום שהשלטון כשל ומעט בעלי הון אחרים נראו בשטח שעשו את כספם על חשבוננו.
  ואני מעוניין לדעת ממי שסיכוייו בסקרים נראים לו רעים גם בעיריית ירושלים וגם בכנסת שיסביר לא רק מאין עשה את כספו אלא מה מצעו ותכניותיו. אותן שאלות היתה צריכה התקשורת לשאול כל מי מעשירי הארץ שהיה מקים מפלגה או רץ לבחירות. במקביל ראוי שרשם המפלגות ומבקר המדינה יבדקו אם הכספים שהוא מוציא כיום על יחצנות ואירועים אינם שייכים כבר למימון מפלגות ותעמולת בחירות.

%d בלוגרים אהבו את זה: