ציפי לבני נפגשת עם הקלינטונים

לפי דיווחי התקשורת נפגשה שרת החוץ, ציפי לבני, בניו יורק עם הסנטורית הילארי קלינטון, המועמדת המובילה במפלגה הדימוקרטית למועמדות לנשיאות ועם בעלה, הנשיא לשעבר, ביל קלינטון. בהחלט פגישה ראויה ורצויה. אבל אסור שתהיה פגישה יחידה עם מועמד לנשיאות. ישראל שגתה בעבר לא פעם כאשר נוצר רושם כאילו היא מעדיפה מועמד מסוים או מפלגה מסויימת בבחירות לנשיאות.

בשלב זה במערכה מוקדם מדי לנסות ולנבא מה תהא התוצאה הסופית לא בפריימריז בשתי המפלגות ולא בבחירות הכלליות. צריך לשמור על קשר טוב עם כל המועמדים הרציניים בשתי המפלגות שכן בפריימריז אחד מן המפסידים יכול לקבל את המועמדות לנשיאות ואחרים יכולים לקבל תפקידים בכירים במימשל הבא.. מפסידים אחרים יכולים להופיע שוב ולהמודד בפעם הבאה. אלה שמכהנים כיום כסנטורים יחזרו לסינט.

 

גם המפלגה שתפסיד תמשיך לפעול בקונגרס והיא יכולה לשוב לשלטון בבחירות הבאות. לכן אסור להזניח אף גורם ואף מועמד. ואסור לאף אישיות ישראלית בכירה ולאף דיפלומט בכיר לפסוח על אף מועמד.

 

לכן אם נפגשה שרת החוץ עם קלינטון היא חייבת ליזום פגישות עם שאר המועמדים המרכזיים במפלגה הדימוקרטית – אובמה, אדווארדס, ריצ'רדסון וביידן וכן עם המועמדים הריפובליקניים המרכזיים – ג'וליאני, מקקיין, תומפסון ורומני. לגבי הריפובליקנים אין להסתפק בפגישות רק עם ראשי המימשל הנוכחי.

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • רחל  ביום ספטמבר 30, 2007 בשעה 9:57 pm

  שוב. כי ג'ורג' בוש הבן היה בעצרת האומות המאוחדות והוא היה הנשיא האמריקני היחיד שאמר מפורושות שם באו"ם לוועדה קיקיונית לחלוטין שקוראת לעצמה הוועדה לזכויות האדם, ומשום מה משמיצה כל הזמן רק את המדינה ששרת החוץ שלה היא ציפי לבני. משום מה רק הנשיא האמריקני הזה קם ואמר לוועדה הזאת לעסוק במדינות אחרות עם משטרים מעצבנים ומפירי זכויות אדם פי כמה מישראל … מוזר שגברת לבני לא אמרה כלום לנשיא הזה. ורצה לגברת קלינטון בלי להגיד תודה לג'ורג' בוש.
  הנשיא שמגן כל הזמן על מדינת ישראל.
  הנשיא שכל העולם צוחק עליו כי הוא נלחם בטרור העולמי.
  ומסתבר שהוא גם משמר טבע וסביבה בניגוד למה שחושבים. י ש שונית אלמוגים נדירה מאוד ליד הוואי שהנשיא הזה הכריז עליה שמורת טבע
  אז לפני שאתם שולחים שרת חוץ כמו ציפי לבית לבני תעשו לי טובה תשלחו מישהו יותר מוצלח לאו"ם???

  רחל

%d בלוגרים אהבו את זה: