חגיגות ה- 60 של רוחמה

השרה רוחמה אברהם נתמנתה לרכז את תכנית חגיגות ה – 60. יש לה ניסיון מוצלח מאז חגיגות החמישים הכושלות, עת כיהנה כראש לשכתו של ביבי נתניהו. עתה הגתה רעיון יפה על הנייר -להעמיד את הילדים במרכז חגיגות ה – 60 למדינה. רק שתזהר שלא יופיעו בגטקעס, כלהקת "בת שבע" בחגיגות לפני עשור.

 

אבל עיקר שכחה: בחגיגות ה – 60 יש להביע הוקרה גם לעבר, לציבור מקימי המדינה, החולמים, הלוחמים והבונים, בני הארץ והעולים, שארית הפליטה ועולי ארצות ערב, הם "מגש הכסף" שעליו הוגשה לנו מדינת היהודים. הם נעלמו מן התכניות של רוחמה אברהם. מבלי לפגוע ברעיון של שילוב הילדים בחגיגות מן הראוי היה להעמיד במרכז החגיגות נושא של מעין "דור לדור יביע אומר". הסב, הבן, הנכד ואולי גם הנין המייצגים את שלשלת הדורות. כל ימות השנה אנו מבזים, מתעללים ומתעמרים בדור המייסדים, הבונים וניצולי השואה, לא שכלפי הילדים בסיכון ובעוני המדינה נוהגת יפה יותר. לפחות ביום החג המיוחד ניתן הוכרה למי שהקימו ובנו.

 

הייתי רוצה לראות, למשל, בטקס הדלקת המשואות, 12 משפחות מדליקות, המייצגות את רצף הדורות- לוחמי תש"ח,העולים החדשים, בניהם, בנותיהם ונכדיהם, כל דור ותרומתו הייחודית לבניין הארץ – בהגנה, בהתיישבות, בפיתוח המדע, התעשייה, החינוך, האמנות ועוד. כך צריך לחוג את יום העצמאות ה – 60 למדינה. דברים דומים צריך להנהיג בחגיגות ובאירועים אחרים.

 

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: