אסתרינה בים המלח

משרד התיירות מארגן כינוס על עתיד אזור  ים המלח. טוב ויפה, נושא חשוב לעתיד התיירות. עד כאן הכל בסדר. ומי משתתף בכינוס? במודעה שהופיעה ב"הארץ" לא מצאנו את שמות המומחים, המקומיים או הבינלאומיים. רק שני שמות מוזכרים בה: השר יצחק אהרונוביץ', שר התיירות מטעם "ישראל ביתנו". אזכור שמו הוא לגיטימי, וחברת הכנסת מסיעתו – אסתרינה טרטמן. מה שייכותה לעניין? אולי יש לה תואר אקדימי בלימודי ים המלח, או בענייני חקר אגמים שוקעים או בלימודי תיירות?

חיפשתי בקורות חייה באתר הכנסת וגיליתי כי ח"כ טרטמן פעילה ויושבת ראש של מספר שדולות בכנסת, ובתוכן השדולה למען ים המלח והסביבה. עד היום לא שמענו על פעילות מיוחדת של השדולה אבל נניח שהיא עושה משהו וראוי שטרטמן תשתתף בכינוס שכזה ותוכל לחוג בו גם את יום הולדתה ה – 50 החל בראשית נובמבר.ומי יהיו משתתפי הכנס? חברי "ישראל ביתנו"?

 

מן המודעה נודף ריח של ניצול כסף ממלכתי לעניינים מפלגתיים. נושא ים המלח מעסיק רק את ישראל ביתנו? אין משרדים אחרים שהנושא מעסיק אותם? אין בשדולה חברים ממפלגות אחרות?

 

אני מציע שמבקר המדינה יבדוק את הנושא.

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • איתי  ביום אוקטובר 21, 2007 בשעה 10:46 am

  אסתרינה לפחות לא מזיקה לים המלח כמו שמזיקים לה "מצילי ים המלח" כמו פואד ושימון פרס הרוקמים תוכניות מתחרות להצפתו במי ים, שעליהן מתח מבקר המדינה ביקורת קטלנית. הוא נובח והשיירה (כולל הצילומים עם מדונה ושרון סטון) עוברת.

  קל להשתלח באסתרינה הפאתטית, אך היא לא מהווה הסכנה האמיתית – לא לשלטון החוק ולא לאיכות הסביבה. עם כרישים כמו פרס ופואד אף אחד לא מתעסק.

 • דני בלוך  ביום אוקטובר 21, 2007 בשעה 11:02 am

  הבעיה היא ניצול כספי משרד התיירות לאירוע מפלגתי. זה יפה שהיא הקימה שדולה זה עתה אך מה תעשה בה? הטם תילחם בהון של כימיקלים ומשפחת עופר? וברשות האזורית ובמשרדי הממשלה שאינם עושים דבר?

 • רחל  ביום אוקטובר 21, 2007 בשעה 11:26 am

  לא יודעת לפי מה שאני קוראת עד כה ים המלח הולך ומאבד מים… כלומר הולך ומתייבש וזה כבר עניין לאומי. ובאמת צריף למצוא פתרון טכנולוגי להציף את הים המסכן הזה לפני שהוא יעלם מהנוף ויווצרו שם בולענים. וזה לא תחום ההתמחות של גברת טרטמן אלא של אנשים מהטכניון או המכון לחקר ימים ואגמים והמשרד לאיכות הסביבה.
  השדולה שלה תעשה חסד עם ים המלח אם היא תגייס אנשים מהתחומים הנ"ל שיציפו את הים הזה בחומרים זהים להרכב המים המייחד את ים המלח ולא בסתם מי ים רגילים.
  פשוט רעיונות גדולים מדי כמו תעלת הימים וכדומה לא ניתנים לביצוע אבל טכנולוגיה להצפת הים הזה בהרכב דומה יכולה בהחלט להציל אותו.
  מה גם שזה אינטרס לאומי ולא רק של ישראל ביתנו אלא של כל עם ישראל בעיקר לפני יום העצמאות ה – 60 שלנו.

  רחל

 • איתי  ביום אוקטובר 21, 2007 בשעה 11:32 pm

  מתי עיתונאים בארץ הזאת יפסיקו לחפש ח"כים פאתטים כמו טרטמן מתחת לפנס ויתחילו לטפל בליוויתנים השמנים באמת ששודדים מיליונים ומיליארדים מקופת המדינה מאחורי הגב של כולנו?

%d בלוגרים אהבו את זה: