יום שחור

יום שחור עבר עלינו בכמה מישורים:

החיסולים בעזה – עשרות ועדות חקירה ותחקירים מלומדים לא ישנו את המנטרה של שרי ביטחון, רמטכ"לים וקצינים בכירים כאילו חיסולי הנקמה מועילים במשהו או חוסכים קרבנות לעתיד. זה היה, אולי, נכון בראשית שנות ה-70. זה לא נכון היום. כל חיסול הביא לתגמול קשה ולעליית מדרגה בטרור ולא פתר שום דבר. אין להתנגד לפגיעה בפצצה מתקתקת, במי שבדרך לביצוע מעשה טרור ולמי שעומד לשגר או זה עתה שיגר קסאם או ירה פגז לעבר שטח ישראל, גם אם לעתים ייפגעו אזרחים בסביבתו של המפגע. אך ירי הנקמה, אפילו אם היה מוצדק מבחינת החוק או המוסר, הוא חסר תועלת, במקרה הטוב, ומזיק ברוב המקרים.

הפגיעה בדמוקרטיה – חוק ה"אח הגדול" שנתקבל אתמול בכנסת מהווה פגיעה קשה בחרות האדם ובדמוקרטיה בישראל. השר דיכטר, שר המשפטים פרידמן והיו"ר של ועדת החוקה בכנסת, שאיננו משפטן, אחראים לחקיקה שאין דוגמתה לחומרה בכל העולם הדמוקרטי. אני בטוח שכל שונאי ביניש ואוהבי פרידמן נהנים מנחת הבוקר. אך שוחרי החופש והדמוקרטיה חייבים לשמוח שעדיין לא קוצצו סמכויות הבג"צ וכי אם יעשה שימוש לרעה בחוק הוא יועמד למבחן בג"צ, ויפה שעה אחת קודם.

מלחמת ערוץ 10 בפדופיליה- אני סולד מפדופילים ומכל פגיעה בשלומם של ילדים ונוער. אך השאלה היא האם תפקיד הטלוויזיה ליצור פרובוקציות מטעמי רייטינג ולתפוס עברינים בפוטנציה, בשיתוף המשטרה? מה היינו אומרים אם ערוץ 10 היה מושך בפרובוקציה צעירים לשדוד זקנים בביתם או ברחוב או מבוגרים להכות ילדים במגרש משחקים? האם תחקירנית ערוץ 10 לא עברה עבירה כאשר התחזת לקטינה והזמינה מבוגרים בצ'אט לבוא לביתה כי הוריה בחו"ל? האם אותם מצ'וטטים היו מזמינים אותה לביתם או למלון?מסופקני.

בסך הכל אני מודאג.

 

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • דב  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 8:50 am

  "כל חיסול הביא לתגמול קשה ולעליית מדרגה בטרור"

  חיסלנו את מנהיג החמאס יאסין ואת יורשו ראנטיסי. האם זה הוביל לתגמול קשה ולעליית מדרגה? להיפך. החיסולים היו אחת הסיבות לכך שגל הטרור הנורא של 2002 נבלם. לא פלא שאסמעיל הנייה היושב בעזה צידד בהפסקת הפיגועים ואילו חאלד משעל, היושב לבטח בסוריה, התנגד לכך. הנייה פשוט חרד לחייו.

 • דב  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 8:52 am

  לפגוע במי שזה עתה שיגר קסאם, אך לא במי ששלח אותו, במי שמכווין אותו, במי שדאוג לייצור והעברת הקסאמים וכו'.
  למה דווקא את היורה המסכן אתה מרשה להרוג ולא את מי שמעליו ומאחוריו?

 • דני בלוך  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 9:06 am

  אחרי חיסול יאסין ורנטיסי עוד היו מספר פיגועים קשים כמו למשל, הפיגוע הכפול באוטובוסים בבאר שבע והפיגוע בשוק הכרמל בתל אביב.
  צריך גם לברך את כוחות הביטחון שלנו שמנעו פיגועים נוספים אבל אין לסמוך על הנס.
  ובגלל אמצעי ההגנה הטובים שננקטו הקיצוניים עברו לקסאמים.הלוואי ואתבדה לגבי הצפוי בזמן הקרוב.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 9:09 am

  השאלה היא אם הכל פתוח לחיסול היא שאלה לא פשוטה. ברגע שאתה פותח אפשרות כללית אתה משאיר פתח רחב מדי לשיקולים פוליטיים ולא לשיקולים הגנתיים טהורים בלבד ואתה תכניס את הצד השני לאמביציה לפגוע בכל אישיות ישראלית באשר היא. אני נגד.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 9:28 am

  החיסולים לא תורמים דבר פרט להרגשה טובה אצל מישהו, כמוהם כמו עונש מוות למחבלים. ועל כל מחוסל קמים שניים חדשים. לוקח להם קצת זמן להתארגן וזהו.
  האמצעים האחרים יותר יעילים. גישתך ימנית-קיצונית ולא מתאימה לחברה דימוקרטית שוחרת שלום.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 10:01 am

  אני מציע במקביל לפעולות ממוקדות והגברת הפעילות ההגנתית גם לנסות בדרכי עקיפין לנהל מגעים על שחרור גלעד שליט, והפסקת ירי הקסאמים תמורת הפסקת החיסולים והקלות כלכליות בתמורה ל"הודנה".

 • דב  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 10:04 am

  מן הפוסט עולה שאתה מתנגד לחיסולים ורוצה להפסיקם בכל מקרה, ללא תמורה.

  משא ומתן אפשרי, אבל ספק גדול אם תצא ממנו הודנה של ממש. מדובר אחרי הכל בחמאס ובג'יהאד. כמו כן, משא ומתן כזה יפגע בסיכוי להתקדם במו"מ עם אבו-מאזן.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 10:23 am

  חבל על הזמן להתווכח אתך כי אתה לא מבין מה שכותבים. אני רק מציע אני כותב בלוג ולא בין קובעי המדיניות. אני נגד עוד צעדים חד-צדדיים ללא תמורה והדדיות. לכן אני בעד הפסקת החיסולים אבל שהדבר יושג במשא ומתן ותמורה מהצד השני. בוודאי שישנם החיסולים של משגרים פעילים ואותם יש להפסיק רק כאשר הם מפסיקים את ירי הקסאמים. ואני כבר 40 שנה שומע את כל הנימוקים נגד מומ ומה אי אפשר. מדברים עם אבו-מאזן על ענייניו ועם החמאס מדברים על עזה. אם יש אפשרות להביא לשחרור גלעד שליט לא נעשה זאת, אף אם הדבר יפגע באבו-מאזן? ואם אפשר להגיע להסדר בעניין החטופים בלבנון עם החיזבאללה לא נעשה כי זה מפריע למשהו?
  מבחינת הקיבעון המחשבתי אתה בהחלט יכול להצטרף לקבינט.

 • דב  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 10:34 am

  חבל שירדת לרמה האישית.

  אם כבר נכנסת לזה, מה שאתה כותב כאן סותר בבירור את הפוסט. בפוסט קוננת על כך שבוצעו חיסולים, והגדרת את ביצועם (יחד עם עוד שני ארועים שהם באמת מצערים) כ"יום שחור". כתבת "כל חיסול הביא לתגמול קשה ולעליית מדרגה בטרור". מזה מובן שיש להפסיק את החיסולים מייד, כיוון שהם גורמים נזק.

  בתגובתך בהמשך כתבת שיש לשאת ולתת על הפסקת החיסולים. ועד שיושג ההסכם המיוחל עם הג'יהאד? האם מותר\רצוי לחסל?

 • דני בלוך  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 12:18 pm

  אתה לא מבין את ההבדל בין ביקורת לבין שותפות להחלטה.

 • הצועד בנעליו  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 2:28 pm

  בג"ץ נגד החוק?

 • אזרח.  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 2:54 pm

  בדמוקרטיה,מכיוון שאין בישראל דמוקרטיה.

  בסך הכל זהו עוד חוק במדינת המשטרה הפשיסטית הנקראת ישראל.

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/934640.html

  תגובה 90 ,אזרח.

  "המולדת כבר אינה קיימת. איני רואה אלא קטבים: עריצים, ועבדים."

  Denis Diderot

 • דני בלוך  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 4:31 pm

  אני לא מניח שכבר עכשיו ניתן להגיש אלא כאשר יתחילו לישמו ויהיה נראה שיש יישום משום פגיעה בזכויות יסוד

 • ערדי  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 4:50 pm

  אחרי שגירשת מכאן את דב זכית במגיבים ראויים יותר לרמת הנתוח המופגנת כאן – אזרח וצועד. בקרוב יבואו איריס וקורינה. תהנו!

 • דני בלוך  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 5:49 pm

  הוא ביטא בהרחבה את דעתו וזו זכותו המלאה אף כי אני לא אוהב מגיבים אנונימיים. ומה הסגנון הזה נגד קורינה ואיריס?

 • צבנ"ע  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 8:12 pm

  הבנתי שרמת הניתוח שלך היא משהו משהו. מדוע תמנע אותה מנחותים כמונו?
  אולי נלמד גם אנחנו משהו מחכמתך האינסופית.

 • אזרח.  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 9:10 pm

  חווה דעתך על החוק הנקרא: האח הגדול.עד אז,אתה עונה בדיוק לאמרה הזו של גתה:

  None are more hopelessly enslaved ,than those who falsely believe they are free.

  Johann Wolfgang von Goethe

 • דב  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 9:24 pm

  האם אתה מתנגד לפעולות החיסול שבהן נהרגו אנשי ג'יהאד איסלמי, המעורבים בירי קסאם, (כפי שמשתמע בבירור מן הפוסט), או תומך בהן.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 18, 2007 בשעה 10:32 pm

  תומך בחיסול אלה שמצויים בפעילות אקטיבית כמו אלה שהיו בעמדה.

 • ערדי  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 1:51 am

  תודה למתעניינים. לגבי החוק, אני חושב שהוא מחורבן (אבל אני לא חושב שישראל "מדינת משטרה פשיסטית" אתו או בלעדיו). לגבי ערוץ 10 אני חושב שדני בלוך צודק בכל מלה, לגבי החסולים אני תומך בעמדתו של דב, שמבטא אותה (כרגיל) הרבה יותר טוב ממני. לילה טוב.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 5:34 am

  תודה על תגובה מנוסחת היטב ובצורה מכובדת.

 • yigal laviv  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 8:57 am

  לגבי החיסולים,כדאי לקרוא את מאמרו של שטרסלר היום בהארץ. לגבי הפדופילים,ערוץ 10 נוהג בעצמו כפדופיל שלמען העלאת הרייטינג מוכן להשתעשע במשחקים אסורים עם קטינים.
  דני מודק בכל מילה שכתב בכל הנושאים.ולא רק הפעם.

 • איריס  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 9:21 am

  מה שמעניין הוא קשר השתיקה של העיתונות בנושא הזה בכל הליך החקיקה, לא התריעו, לא תחקרו, לא עוררו דיון ציבורי כלשהו. עושה רושם של קומבינה. העם מתחלק עכשיו בין המאזינים למואזנים, לאו דוקא על פי מפתח ענייני
  הדיונים היחידים שהתקדיימו בנושא היו בסנאט האמריקאי.

 • צבנ"ע  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 9:46 am

  כמובן חוץ ממך ומדני.

  שמשון, ברמן וכל הג'מעה – איפה הם היו בזמן האחרון?

 • איריס  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 10:18 am

  שאני צועדת בנעלי לבד, מחקתי את הפוסט, ובכלל יצאתי מהבלוגוספרה, הפסקתי לכתוב. בעוד כל אחד מוצא לו זמן לחפש שערה במרק שאני מבשלת, הממסד וכל העיתונות מורידים הנחתה של חמשה קילו. זה סימן שהגיע הזמן לשתוק.

  אני אספר פה שפנה אלי עורך של מקומון נידח וביקש שאכתוב אצלו על החוק הזה. הסכמתי לפני שלושה שבועות, כמובן, אבל ציינתי בפניו שיש שתיקה מעוררת חשד, ואולי לא כדאי לו, כי יתכן שיש איזו הסכמה עם הסלולרים או מישהו אחר. בסוף לא הסתדרנו על התשלום וזה ירד ממילא

  אני די שמחה, כיון שמספיק להיות ה"עדן זאדה של הבלוגים. כולם שותקים גם אני שותקת. דני בלוך יכול להרשות לעצמו ויפה שהוא עושה זאת אך מייד עטים טרולים מטעם מי יודע מי, וקוראים אותו להסתדר בשורה ומנפנפים בדוגמאות גם את הח"מ ללמד את דני הלכות מה לא כדאי להגיד ומה המחיר. ותשובתו היתה לעניין, א-מענטש, ועל כך מגיע לו קרדיט.

  אני מפרשת את זה כרוחות מלחמה, ואין מה לעשות, אלא – בתור מוזה המדוזה – לשתוק.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 10:27 am

  והמשכיל, איריס, בעת ההיא לא ידום ולא ישתוק!

 • איריס  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 11:51 am

  דני שיבחתי את עמידתך בפוסט הזה על עקרונות שהולכים ונעלמים.
  מי שעוד צריך להתפרנס בימים אלה, כניראה החליט להיות פחות משכיל.

 • איריס  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 12:07 pm

  הפוסט שלי היה ברמה גבוהה, ניתוח של הקשרים הלא קדושים ולא שקופים בין החקיקה הזו לבין המתרחש בימים אלה ממש בבית העליון והחחתון של נבחרי אמריקה, כולל הקשר בין הדיון הזה (שם) ובין הפעולה בסוריה. אלה דברים, שככל הניראה, האליתה הישראלית (כולל הבלוגרים שמנית, הרואים עצמם במניינה) מבקשים לחסוך מהציבור.
  ציינתי בפוסט הפרידה שהקלירינג האוס שלי, הכולל כל מיני צהוב אבל די הרבה חומר חשוב בדיוק בנושא הזה (אמריקה ישראל והחונטות) מהווה מקור למידה לאנשים בלי לקבל הכרה ועוד בפומבי לירוק. הכוחות ה"נאורים" יכולים להלין רק על עצמם שהם ממהרים לחפש שערות במרק, ומתפלאים שהשורות מידלדלות. נשארים רק אנשים "אחראים" שעוברים את משוכת ,דב" וערדי ועוד כל מיני טרולים.
  מאידך גיסא, לכבוד חג המולד, החלטתי לרדת מעץ הקדושים המעונים. אני לא כזו חשובה, ואת המידע יש לאנשים רבים, רק שהם לא רוצים לשחרר. וכניראה עם סיבה טובה שעוד מעט אבין אותה, כאשר אתעשר לפתע.

  דני – הבעיה שאין די בהטפת מוסר, צריך לתמוך במי שתומך בעקרונות שלך, באופן כללי, אחרת זה עדן זאדה, כלומר עידוד לא אחראי של אנשים לתמוך בעמדות שיסבכו אותם עם השלטונות.
  לפחות השתחררתי מהתסביך של להרגיש "אשמה" שאני לא משכילה מספיק או אמיצה מספיק. אני חד הורית, מנושלת ומנוחשלת, ולא עלי להרים קול. מדוע עמוס שוקן לא מרים קול ? הוא יכול לספוג קצת יותר "דוב וערדי" ממני, בלי להנזק.
  אתה צריך להיות אחראי גם כן. ויש עוד בלוגרים שאתה כותב איתם בעבודה שחורה, מה איתם ? וגברת יחימוביץ ?
  חשוב לציין שאותו עורך של מקומון, שיש לו חשבון עם "קדימה" לדעתי, חשב שאני צריכה לכתוב באומץ על החוק הנורא הזה, אבל את הכסף הוא ישמור לעצמו ולג'יפ המפואר. למה מה ? תמורת שבעים בתולים אני צריכה להתאבד ?
  זה לא אחראי. ומטעם זה ירדתי מהבלוג.

 • צבנ"ע  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 6:25 pm

  כן, גם אני כשהגבתי היום בהארץ http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/935972.html שסוף סוף נזכר להתייחס לעניין במאמר מערכת, מיד הגיב הארתור-דנט בכינוייו המתחלפים וכדי להסיט את הנושא לשחרור הצבאי שלי.

 • איריס  ביום דצמבר 19, 2007 בשעה 6:37 pm

  דנט, תתפלא, קיים באינטרנט עוד מימי הקמתו ממש, ולמיטב זכרוני שמו עופר (ויש לי גם את שם משפחתו שאמסור ברצון באימייל) והוא גר בחיפה, ועוסק במחשבים-הטרדה מזה שנים ארוכות. פעם הוא צלצל אלי וגם הסביר לי בטלפון את משנתו
  נידמה לי עם זאת שהטוקבקים שלו מרמזים על סכסוך עבודה כלשהו. כל זה נכון בערך לשנת 1997, יתכן שמאז עבר דירה או התגרש

  אגב לפי התיקון החדש לחוק לשון הרע, ההטרדה מן הסוג שאתה מתאר היא כבר אסורה, יתכן גם שמבחינה פלילית. מה שמאפשר להתלונן ולהוציא אייפי שלו וכולי.

  לא שאני מציעה את זה, כיון שאם הוא מי שאני חושבת אז שכרו משולם מכיסך ומכיסנו, כך שלא יקרה לו כלום, דיכטר ישמח לנפנף את המתלונן בדרכים השגורות במשטרה להגנה על פושעים גדולים ונפנפוף אזרחים תמימים.

%d בלוגרים אהבו את זה: