תוקם ועדת חקירה בעניין ביטול ביקור ה"חיפושיות".

עוד כ-30 שעות עד לתום עונת הספינים ולשמיעת דברה המוסמך של ועדת וינוגרד. כמות הספינים והשטויות גרמה כבר לסתימת כל צינורות הביוב המקובלים. אנחנו נמתין עד מחר ב-17:00 לפני המלחמה או לאחריה. הכל תלוי בטיב הכתוב ובאופיו.

בינתיים, רק הערה חוקתית אחת: הספין של הבוקר אומר כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מודיע שהוא לא יסכים להקדמת הבחירות בהסכמה עם מפלגת העבודה ומי שרוצה לפרוש – יפרוש. מגוחך, לא?

אם מפלגת העבודה תפרוש לא יהיה לממשלת אולמרט רוב בכנסת.הקואליציה שלו תכלול 48 ח"כים בלבד. בהצבעת אי-אימון ניתן להפילה או לגייס רובשל 61 לחקיקת חוק לפיזור הכנסת. ייתכן שימצא רוב שכזה וייתכן שלא. אבל, החלטה על הקדמת הבחירות אינה בידיו של אולמרט.

המפתח הראשון הוא בידי ברק והעבודה. המפתח השני הוא בידי קדימה: אם יתברר כי הברירה היא בין החלפת אולמרט או התאבדות קדימה כולה, מה יעשו? המפתח השלישי הוא בידי מפלגות האופוזיציה. אם העבודה תסכים למהלך של הקדת הבחירות האם תצטרפנה כולן למהלך? או שמא יקנו את יהדות התורה או שכמה ח"כים מן האופוזיציה, שאין להם סיכוי להיבחר מחדש, ירצו להמשיך ולשבת בכנסת עוד כמה חודשים.

בסוף השבוע נדע מה הכיוון. בינתיים נהנה מן הספין היחצ"ני המגוחך של שגריר ישראל בלונדון של ההתנצלות בפני ה"חיפושיות" בשל ביטול ביקורם בישראל בשנות ה- 60. מי הסמיך את השגריר להתנצל? הממשלה, הכנסת, משרד התרבות?

תוקם לאלתר ועדת חקירה ממלכתית לבדוק למה ומדוע בוטל הביקור אז ומי הירשה לשגריר להתנצל ומדוע? ויפה שעה אחת קודם!

 

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • דוד שליט  ביום ינואר 29, 2008 בשעה 3:40 pm

  מה שמביך בסיפור הוא שהאיש המנותק הזה מעלה את 'שאלת הסליחה', בהקשר של ביקור הביטלז בישראל. היתה חברה קרתנית, הכל היה נתון להרשאה/איסור של הממשלה, ולכן הביטלז לא הגיעו לישראל. מה גרם לו להעלות את זה מתהום הנשיה ובפני מי בדיוק הוא רוצה להתנצל? קורבנות הביטלז? אלמנות חברי הלהקה? מועדון המעריצים שמעולם לא שכחו ולא סלחו?

 • דני בלוך  ביום ינואר 29, 2008 בשעה 4:23 pm

  זו היתה תקופת הפיקוח על מטבע חוץ וכל הבאת אמן מחו"ל היה טעון אישור של ועדה בגלל הנושא של התשלום. לא היה צורך באישור למי שהיה מוכן להופיע בחינם או להסתפק בתשלום במטבע ישראלי. האמרגן ביקש אישור מהוועדה ואז איש משרד החינוך, יעקב שריד, אביושל יוסי, לא אישר.

 • שפי  ביום ינואר 29, 2008 בשעה 4:49 pm

  אני זוכר שמחלקת מזג האויר של מחלקת הנוער והחלוץ של הסוכנות העלתה טענה שביום ההופעה צפוי גשם. אז כתבתי טוקבק באתר של "דבר" שבו הצעתי שיכינו מקום חלופי בבאר-שבע. 300 מקומות.

 • דוד שליט  ביום ינואר 29, 2008 בשעה 5:31 pm

  ציטטתי כאן http://www.notes.co.il/shalit/20668.asp מדברי הכנסת, ינואר 1966, דברי סגן השר אהרן ידלין בתגובה לשאילתא של אורי אבנרי על הסירוב. חוץ מהטיעון הרגיל של אלימות והתפרעויות, אמר ידלין בכנסת שלהופעות הלהקה אין כל ערך אמנותי.
  אגב, לפני כשנה, במלאות לידלין שמונים, ראיינתי אותו, ובין היתר שאלתי אותו על האיסור ההוא. ידלין לקח עליו את כל האשמה, הודה שזה היה צעד טפשי, ואמר שלא היינו פתוחים לדברים מבחוץ. הוא לא דיבר כלל על כסף. אמר רק שחששות המשטרה השפיעו על ההחלטה הסופית

 • דני בלוך  ביום ינואר 29, 2008 בשעה 8:17 pm

  לא בהכרח זוכרים הכל. למיטב ידיעתי המסגרת הפורמלית היתה אותה ועדה

 • ד.ט  ביום ינואר 30, 2008 בשעה 6:08 am

  לדעתי.

  אם יוחלף אולמרט או לא, זה קשה לדעת ותלוי, בסופו של דבר, גם בדוח עצמו.

 • דני בלוך  ביום ינואר 30, 2008 בשעה 7:16 am

  יואב קוטנר במאמר ב"ישראל היום" תולה את העניין כפי שציינתי בכסף. לדבריו העניין היה במלחמה בין שני אמרגנים: גיורא גודיק ויעקב אורי כשגודיק טרפד לאורי דרך ועדת הכספים של הכנסת שלא אישרה את ההקצבה.

%d בלוגרים אהבו את זה: