מרגרט טרומן דניאל, בתו של הנשיא מתה

 

בין הסערות והשערוריות לא שמנו לב בישראל לפטירתה בגיל 83 של מרגרט טרומן –דניאל, בתו של הנשיא הרי טרומן וסופרת מצוינת בזכות עצמה.

 

בצעירותה למדה מוסיקה והחלה להופיע כפסנתרנית וזמרת. היא היתה מוסיקאית טובה למדי אבל הארי טרומן ניסה לקדמה ולמעשה הכשילה. המבקר המוסיקלי של הוושינגטון פוסט כתב ביקורת לא מחמיאה על הופעתה וטרומן כתב לו:"איני מכיר אותך, אך לו נפגשנו היית זקוק לאחר מכן לאף חדשhttp://www.m-i.org.il/". עוזריו קבלו נגדו על המכתב וטרומן ענה להם: נבדוק בעוד שבוע ותראו ש- 80% מהציבור תומך בי. וכך, היה.

 

מרגרט טרומן נישאה לקליפטון דניאל, מעורכי הניו-יורק טיימס. נולדו לה ארבעה בנים והיא התרחקה מן הזמרה. היא סייעה לאביה לאחר פרישתו וכתבה ביוגרפיות מקסימות על אביה ושל אמה וערכה את חילופי המכתבים ביניהם. תהילת עולם ספרותית קנתה לה כמחברת סדרת מותחנים המתרחשים כולם בוושינגטון. הסדרה נקרה רצח ב… Murder At, והקיפה את הבית הלבן, הקונגרס, בית המשפט העליון, הסמיתסוניאן על מוזיאוניו וכן על אתרים שונים בבירת ארצות-הברית. כתיבתה קולחת ומושכת, ומי שמכיר את וושינגטון ייהנה משפעת התיאורים של העיר, בתי הקפה והמסעדות שלה, שכונות, אתרים, פרקים ועוד. הנה אני קורא בספרה החדש ובו מוזכרת פיצריה שרק שבוע קודם ישבתי בה.

 

היה לי ידיד, אברהם אלון ז"ל, שהיה מנהל המחלקה לקשרים בינלאומיים של ההסתדרות. כל אימת שהיה מגיע לוושינגטון היה מביא לי ספר עברי חדש ואני הייתי גומל לו באחד מספריה של מרגרט טרומן. יום אחד אמר לי כי כאשר יפרוש לגמלאות יכתוב ספר בשם "רצח בבית הוועד הפועל". זמן לא רב לאחר מכן קיבל התקף לב בעת עבודתו בבית הוועד הפועל ונפטר.

 

כך השפיעה כתיבתה של מרגרט טרומן על כל קוראיה ועל אוהבי וושינגטון הבירה.

 

 

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • אסתי  ביום פברואר 3, 2008 בשעה 6:12 pm

  התוכל לתת איזה פירוט שיעזור לי בחיפושי באמזון?

  תודה תודה.

 • דני בלוך  ביום פברואר 4, 2008 בשעה 6:35 am

  חפשי לפי שם המחברת Truman, Margaret
  הספרים הטובים הזכורים לי ברגע זה:
  Murder at the White House
  Murder at the Smithsonian
  Murder at the Supreme Court
  Murder at Rock Creek Park
  Murder at the State Department

%d בלוגרים אהבו את זה: