מי מפחד מג'ימי קארטר?

 

 ג'ימי קארטר הוא הנשיא האמריקני שהימין היהודי אוהב לשנוא. עתה יוצא הקצף בשל רצונו להיפגש בדמשק עם אנשי חמאס ואולי, רחמנא ליצלן, עם חאלד משעל. אז מה? למה רגשו גויים?

 

ג'ימי קארטר היה אחד הנשיאים הטובים לישראל אחרי טרומן וג'ונסון ובמקביל לביל קלינטון. הוא אחראי להישג המדיני החשוב והמשמעותי ביותר ביחסי ישראל – ערב והוא הסכם השלום עם מצרים. יהדות ארה"ב גמלה לו על הישגו בהצבעה מסיבית ליריבו הרפובליקני רונלד רייגן. בבחירות ב – 1980 בפעם הראשונה הצביעו יהודי ארה"ב בניגוד לאינטרס האמיתי של מדינת ישראל. ומאז הנהגתם ממשיכה לפעול באותו קו, למעט בחלק מתקופת קלינטון.

 

ג'ימי קארטר אינו נוח ליהודים הממוסדים. הוא אינו מתחנף ללובי היהודי כי אינו רץ עוד לבחירות. הוא פועל לפי הבנתו ולא פעם זה לא נוח לנו או לממסד הוושינגטוני ולממשל הנוכחי.

 

עתה יוצא הקצף בשל , רצונו להיפגש בדמשק עם אנשי חמאס ואולי רחמנא ליצלן, עם חאלד משעל. אז מה? למה רגשו גויים?

 

יכול להיות ששום טובה לא תצמח מכך, אבל אסון בוודאי לא יקרה. הוא אינו מלא שום תפקיד רשמי ואינו מייצג אלא את עצמו.

 

אני, לו הייתי יכול, הייתי שולח נציג ישראלי להיפגש עמו לפני צאתו ומבקש לנצל אותו כדי לנסות ולהשיג מידע ממשי על שלום חיילינו החטופים ומנסה לקדם דרכו את המו"מ להחזרת גלעד שליט. אולי הוא יצליח במקום שנכשלו אחרים. אם יכשל – נתנער ממנו ואם יצליח בוודאי נרצה להמשיך ולהתעלם ממנו ולהוסיף ולהשמיץ אותו.

 

 

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • יוסי  ביום אפריל 12, 2008 בשעה 11:10 pm

  1. האמירה שיהודי ארה"ב מצביעים לנשיא ארה"ב לפי מה טוב ומה רע לישראל אינה נכונה. חלק בודאי עושה כך, איזה חלק איש אינו יודע בודאות אבל זה אינו הרוב – האמת המושתקת היא שרק מיעוט מיהודי ארה"ב אכן פעיל באופן נמרץ למען ישראל. אם הם הצביעו נגדו – כרוב אזרחי ארה"ב ודאי היו להם סיבות טובות לכך. נושא הנאמנות הכפולה, במקרה זה הטענה לנאמנות אחת – למדינת ישראל, הנו טענה רעה הגובלת בהפללת יהודי ארה"ב..
  2. האיש כתב לאחרונה ספר מגמתי כנגד ישראל כולל כינויה של ישראל כמדינת אפרטהייד ועוד התקפות לא הגונות וערמומיות על ישראל. עמדותיו גם אינן מקובלות על חלק ניכר מכלל אזרחי ארה"ב. המחשבה שהוא ישיג מסוריה מידע ייחודי או הנחות בקשר לדרישות סוריה מישראל ומלבנון נאיבית. יתר על כן ישראל אינה מרכז העולם וגם חלק ממדינות ערב מסתייגות מסוריה ולו רק בגלל ההתערבות הגסה שלה בלבנון ועידוד החזבאללה, גם זו הסיבה להסתייגות מחלקת המדינה מנסיעתו לסוריה – כפי שנאמר לארה"ב יש עוד יחסים במזה"ת מלבד ישראל כרגע אירן היא אויבת של ארה"ב וידידייה במזה"ת [ ראה סיפורי כווית בחריין והשיעים בסעודיה] וסוריה הנה בעלת ברית מובהקת של אירן. בנוסף האיש הנו בעייתי כללית ובזמן האחרון מחפש תהילה וכבוד באופן אובסיסיבי. אין צורך לפגוע בו אך כבר עכשיו ניתן לנחש שתענוג לישראל לא יגרם מביקורו במזה"ת.

 • אורי  ביום אפריל 13, 2008 בשעה 1:03 am

  נדמה לי שלא מעט מהטענות המוצדקות כלפי קארטר העלה סילבן שלום:

  http://www.notes.co.il/uripaz/26586.asp

 • ><  ביום אפריל 13, 2008 בשעה 1:49 am

  שבכהונתו כשר האוצר קידם תכניות אפרטהייד כלכליות, הוא עם כל הכבוד (ולא שיש הרבה) לא מי שמתאים לטעון כנגד טענות לאפרטהייד בישראל.

 • גולדבלט משה  ביום אפריל 13, 2008 בשעה 6:15 am

  ידך.כך אמרו חכמים בעבר. אני לא רואה מה מונע מאתנו להשמיץ את מר קרטר על עמדותיו העוינות וגם לעשות בו שימוש חשאי כשצריך ואם יש לכך הצדקה מעשית ואם הנזק שבשימוש כזה לא יעלה על התועלת. האיש כל כך רוצה להיות בעניינים שבוודאי הוא לא יתנגד לכך.
  הבעיה שאסור לנו להעניק לגיטימציה כלשהי לחמאס או לסייע בכך-אלא אם נחליט על תפנית מדינית ובמחיר המתאים לכך.
  צריך להיות מודע למה שיתחולל במרחב אם דווקא ישראל תיתן לגיטימציה לתנועה פוליטית אסלאמית. הדבר עלול לזעזע משטרים כמו מצרים ירדן ואפילו סוריה שבכל זאת עדיין שולט בה משטר מיעוט חילוני.

 • דני בלוך  ביום אפריל 13, 2008 בשעה 8:10 am

  משה, סוף, סוף, יש נושא שאנו מסכימים בו וזה הישג של קארטר. כל הטענות נגד קארטר כיום הן צודקות אך אין בכך כדי למנוע מאיתנו להיעזר בו בעניין חיוני, בחשאי, אם אפשר

 • אהרון  ביום אפריל 13, 2008 בשעה 10:11 am

  אין שום קשר בין הקדנציה הכושלת של סילבן שלום כשר אוצר לבין נכונות הטענות שלו לגבי ג'ימי קרטר.

  ואם כבר סילבן – הוא היה שר אוצר גרוע מכיוון שכשל בהעברת רפורמות חשובות, רפורמות שמי שמתנגד להן הם אלה שלא הצליחו ולא יצליחו לעולם בשום דבר. האם גם אתה כזה לוזר? סביר מאד להניח.

 • ><  ביום אפריל 13, 2008 בשעה 11:03 am

  כ'תשובת מחץ' בויכוח, מוכיח את נחיתותו.
  ויש יסוד להניח שסילבן או מטה הליכוד משלם לך, מר "אהרון", כי זאת בערך הרמה הממוצעת של הטוקבקיסטים בשכר שעובדים בשבילו.

 • nachum  ביום אפריל 13, 2008 בשעה 12:27 pm

  must be- memala- and not -male- and chag sameach!

%d בלוגרים אהבו את זה: