ההתבטאויות של המפכ"ל

מספרים על רוסי ואמריקני שהתווכחו באיזו מדינה יש יותר חופש ביטוי. אמר האמריקני: אני יכול לעמוד מול הבית הלבן ולקרוא לנשיא ארצות הברית פושע וטיפש ולא יאונה לי רע. השיב הרוסי: גם אני יכול לעמוד בכיכר האדומה מול הקרמלין ולקרוא – נשיא ארצות הברית הוא פושע וטיפש ולא יאונה לי רע.

גם בישראל יכול כל אזרח לתקוף נשיא, ראש ממשלה ושר בבוטות ובחריפות ולא יאונה לו רע. אבל, בישראל כבמדינות דמוקרטיות אחרות ישנה קבוצת אזרחים שלא ניתן לה לתקוף את ראשי המדינה ואת הממשלה וזו הפקידות הבכירה, הכוללת גם את ראשי זרועות הביטחון וגופי אכיפת החוק.

גם אם צדק מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, בכל מילה שאמר נגד הממשלה, ראש הממשלה ושר המשפטים, אסור היה לו לומר זאת. הוא יכול היה לפנות בעניין לשר הממונה עליו, השר לביטחון פנים, ולבקש ממנו להעלות את הנושא. ואם דיכטר לא יעשה דבר, ישנם דרכים להדליף את הפנייה לתקשורת. אבל אסור לפקיד בכיר ובמיוחד למפכ"ל המשטרה לתקוף כך בפומבי. התקדים הוא מסוכן ביותר.

 

לעומת זאת גם הדיון בממשלה היה ארוך ופתטי. די היה בדברים מפי שר המשפטים וראש הממשלה ובתשובה של השר הממונה על המשטרה. עם כל החשיבות, יש נושאים חשובים יותר שהממשלה אינה עוסקת בהן די הצורך.

 

ובהזדמנות זאת לכל קוראי, איחולי שנה טובה. תחל שנה סוציאל-דמוקרטית טובה.

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • גולדלבט משה  ביום ספטמבר 29, 2008 בשעה 10:33 am

  הסוציאל דמוקרטית בימים אלו-אשמח לדעת
  האם ממגדלי אקירוב תבוא? או מצפון תל אביב?
  בוודאי לא משדרות
  שנה טובה

 • אסתי  ביום אוקטובר 1, 2008 בשעה 11:55 am

  שתהיה לנו.
  גם חברתית וגם דמוקרטית. שני דברים שהולכים ונעלמים מהווי חיינו.

  וגולדבלט – זה שאתה לא יודע שיש בשדרות כאלו שמאמינים בסוציאל דמוקרטיה זה לא אומר שאין שם כאלו. ואפילו רבים.
  זה פשוט לא סקסי מספיק כדי שהתקשורת תסקר. הרבה יותר כייף ומלא רייטינג לסקר את הצדדים הקיצוניים, השליליים, הבכיינים, תאבי הדם וכו'
  ואם בשדרות עסקינן ממליצה לך להגיע לשם מדי פעם ולהקשיב לתושבים. תהיה מופתע.

%d בלוגרים אהבו את זה: