נורמה ז"ל היא אזרחית ישראלית

מקוממת אותי אטימות המוחין וקשיוות הלב של הביורוקרטים בביטוח הלאומי המסרבים להעניק מעמד של נפגעת פעולת איבה לנורמה שוורצבלט רבינוביץ' ז"ל שנהרגה בבית חב"ד. התרוץ הביורוקרטי המטופש הוא שהיא היתה בדרך לארץ וטרם הגיע אליה ולא קיבלה תעודת עולה. אז נניח שמשהו לא מסתדר באותיות הקטנות אז מכנסים ועדת חריגים ומוצאים את הפתרון הנכון, כפי שקרה בעבר לא פעם במקרים דומים.

בכל מקרה שר הפנים רשאי להעניק אזרחות ישראלית בנסיבות מיוחדות גם למי שלא עונה במדויק על כל הקריטריונים הדרושים. כך קיבלו ספורטאים זרים לא יהודים דרכון ישראלי וכך הוענקה האזרחות ליונתן פולארד.

 

הכלל חייב להיות שמי שנרצח על-ידי טרוריסטים משום שהוא יהודי וישראלי זכאי למעמד מיוחד ומיידית. החוק הקיים מאפשר לשר הפנים להעניק לה את מעמדה הישראלי. אם יש בעיה כלשהי ניתן בהחלטת ממשלה ותיקון חקיקה בכנסת לשנות את החוק תוך ימים. אם לא רוצים לתקן את חוק האזרחות ניתן לתקן את החוק הדן בנפגעי פעולות האיבה.

 

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • מנחם רבוי  ביום דצמבר 3, 2008 בשעה 9:43 am

  נכון וצודק

 • אסתי  ביום דצמבר 3, 2008 בשעה 11:09 am

  אלו שהם יהודים מספיק בשביל לשרת בצה"ל ולהיהרג למען המדינה, אבל להקבר בבית קברות צבאי ישראלי כמו שמקובל? בשביל זה הם גויים. לא גויירו כהלכה או סתם בנים לאמא רוסית טפו טפו..

  אגב, אתה בטוח שאלו שנרצחו בבית חבד נרצחו בגלל שהם יהודים וישראלים? ממש לא ככה הבנתי את מה שהיה שם.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 3, 2008 בשעה 11:29 am

  לפי כל התיאורים ההתקפה על בית חבד היתה בהיותו מוסד יהודי הקשור בישראל

 • גולדלבט משה  ביום דצמבר 3, 2008 בשעה 11:49 am

  איני יודע מה הקשר של בית חב"ד לישראל ומה הקשר של השוהים בו לישראל אם מחר יתקפו טרורויסטים בית כנסת באיסטנבול ויהרגו מתפללים יהודים חסרי כל זיקה לישראל האם גם אז אנחנו צריכים להכיר בהם כנפגעי פעולות איבה
  הנושא קצת יותר מורכב וכדאי לבחון אותו בצורה יותר רצינית

  וועדות חריגים הם למקרי גבול ולא נועדו למקרים שבברור אינם בגדר החוק

 • דני בלוך  ביום דצמבר 3, 2008 בשעה 1:09 pm

  הקשר הוא כל כך ברור שרק לך הוא לא מובן -זהו בית שנועד בעיקרו למטיילים ישראליים. כל השוהים בו באותו בוקר היו קשורים בישראל והפיגוע היה בגלל הקשר הישראלי והגברת המנוחה היתה בדרכה לישראל והיא נקברה בישראל.זהו ההבדל בין זה לפיגוע בבית כנסת באיסטנבול הוא ברור כשמש. לכן הפעם התגובה שלך היא חסרת שחר לחלוטין.

 • גולדלבט משה  ביום דצמבר 3, 2008 בשעה 4:35 pm

  לא פונים לקהל יהודי בכללותו

 • גולדלבט משה  ביום דצמבר 3, 2008 בשעה 4:38 pm

  האם לדעתך במקרה שקבוצת יהודים מברוקלין שאין לה כל כוונה לעלות ארצה תיפגע בפיגוע בבית כנסת באיסטנבול על ידי טרוריסטים יש להכיר בהם על פי החוק האמור?
  התשובה היא לא
  תשובה אחרת יוצרת בעיות לא פשוטות
  מקרים קשים-כך אומר המשפטן שיצא מהשק יוצרים חוק רע

 • אבידן  ביום דצמבר 3, 2008 בשעה 7:45 pm

  לא רק שלא צריך להכיר בה, לא צריך להכיר באף אחד מהם. ראשית משום שלא ברור לאף אחד, כולל אותך, שהם נרצחו על רקע היותם יהודים או ישראלים. בפיגוע הותקפו מקומות מפגש לזרים במומבאי, ובית חב"ד, מה לעשות, הוא מקום מפגש כזה. שנית, להזכירך, מרכזה של חב"ד הוא בברוקלין, והעובדה שהמיסיונרים הללו פונים לקהל ישראלי, עדיין אינה הופכת כל נציגות של חב"ד, לשגרירות ישראל דה-פקטו. לבסוף, הבית לא "נועד למטיילים הישראלים" אלא כדי לשרת את מטרותיה של חב"ד בקרב המטיילים הללו ויש כאן הבדל גדול. אף אחד לא ביקש מחב"ד לעשות נפשות בקרב מטיילים ישראלים ואם היא בוחרת לעשות זאת (וגם להנות מהרווח הלא מבוטל הכרוך בכך) עליה גם לשאת בתוצאות.

  הברית הלא קדושה בין מדינת ישראל, לכת המשיחית הזו, שאי אפשר כבר אפילו לכנותה יהודית, עדיף לה שתיפסק בהקדם האפשרי.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 4, 2008 בשעה 12:10 am

  לכל חוקרי הפיגוע ברור לחלוטין שחב"ד נבחר בגלל הקשר שלו לישראלים ויהודים. אתם מוכיחים את העיוות הנפשי של משפטנות דווקנית שאינה מבינה שום דבר מחוץ לאות הצרה של החוק. דוד רמז אמר שלכל קונסטיטוציה צריך שכל ישר ואני מוסיף גם לב. יש מקרים מיוחדים שחייבים התייחסות מיוחדת לכן לשר הפנים יש סמכות מיוחדת ושיקול דעת בלבדי ולשר הביטחון יש במקרים הקשורים לצה"ל וצריכה להיות סמכות כזאת לשר הרווחה בהקשר לחוק נפגעי פעולות איבה. במקרה של נורמה, שהיתה בדרכה לארץ וילדיה חיו בארץ, הביטוח הלאומי לא היה מוכן לממן את הטסת הארון ארצה ואת ההלוייה והקבורה. אם זה מה שאתם רוצים שיקרה אצלינו – שיהיה לכם לבריאות. אני שייך לאסכולה אחרת.

 • יוסי גורביץ  ביום דצמבר 4, 2008 בשעה 5:36 pm

  באיזה מעמד תוענק לה התעודה הכחולה? בסיאנס שיבצע שר הפנים?

  היא מתה שלא כאזרחית ישראל. אם בית כנסת ניו יורקי יותקף מחר על ידי פלסטינים, גם אז לא יהיה מן הראוי להעניק לקורבנות אזרחות ישראלית. יהודי לא שווה ישראלי.

  כל העסק נראה כמו נסיונות של קרובי משפחה להוציא קצת כסף מהממשלה.

 • דני בלוך  ביום דצמבר 4, 2008 בשעה 6:04 pm

  איזו תגובה מטומטמת. הבעיה היא לא האזרחות אלא הקטע של נפגעת איבה . אם בית כנסת בניו יורק יותקף על ידי פלסטינים השלטונות האמריקאים יטפלו בעניין. כאן מדובר על יהודיה שנפגעה בדרכה לעלות לישראל ואם אתה לא מבין את זה אז הבעיה היא שלך.

 • אבידן  ביום דצמבר 5, 2008 בשעה 2:10 am

  מדינת ישראל כבר מזמן מעדיפה גוויות על תושבים חיים: פורשים להן שטיח אדום בשדה התעופה, נותנים להן אזרחות, עושים כל מאמץ כדי להביאן "לקבר ישראל". לפעמים, הן אפילו זוכות להצביע בבחירות, בעוד שחלק מאזרחיה החיים של ישראל, החיים בחו"ל, אינם זוכים לעשות זאת. יש בכך הרבה שכל: גוויות לא עושות הרבה רעש, והן יודעות להקשיב אפילו לשמעון פרס בנימוס. לפחות במובן הזה הלך הזרזיר אצל העורב: מדינת המתים וכת המשיח המת הן כמו סיר למכסה.

 • יוסי גורביץ  ביום דצמבר 5, 2008 בשעה 8:39 am

  לא יהיה נפגע פעולות איבה?

  רגע, בעצם. בהודו נהרגו משהו כמו 200 איש על ידי טרוריסטים אנטישמים בעליל. למה לא להעניק לכולם אזרחות? מה המשמעות של הענקת אזרחות לגוויה, אם לא הענקת זכויות כלכליות לצאצאיה?

  אתה רוצה לשים את השם שלה על אנדרטה? מקובל. אתה רוצה להביא לקבורה בטקס רשמי? בעייתי, כי היא לא אזרחית ישראלית והיא לא נהרגה בישראל. להעניק לה אזרחות? פוסט מורטם? התחרפנת?

 • דני בלוך  ביום דצמבר 5, 2008 בשעה 3:38 pm

  ישראל דאגה לקרבנות הפיגועים בבואנוס איירס ולהתקפה על בית הכנסת בפריז ועוד. שום דבר אינו בעייתי אם יש רצון טוב. היא עולה בדרך לישראל. ואל תקשקש קשקושים. אתה נשמע כמו פקיד בביטוח הלאומי.

%d בלוגרים אהבו את זה: