ושוב, תודה לאיתן כבל

בית המשפט העליון ביטל ברוב של שמונה נגד אחד את פסילת בל"ד והטיח עוגת קרם בפרצופו של איתן כבל. הפעם אף הרוב היה חד משמעי בניגוד ל-4 נגד 3 של הבחירות הקודמות. טוב שיש שופטים בירושלים שיצילו אותנו מן הימין הקיצוני כי על רוב המפלגות כבר לא ניתן לסמוך.

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • רני  ביום ינואר 22, 2009 בשעה 3:54 am

  למי תצביע אם כך? לירוקה מימד?

 • יוסי  ביום ינואר 22, 2009 בשעה 6:45 am

  אבל דני, אם יש אפילו שופט עליון אחד שתומך בפסילה, אי אפשר לטעון שעמדתו של כבל מופרכת על פניה (אלא אם תטען שעמדת השופט מופרכת אף היא).
  בכל אופן, כשיתפרסם פסק הדין מעניין יהיה לקרוא את עמדתו של השופט אדמונד לוי.

 • גולדלבט משה  ביום ינואר 22, 2009 בשעה 7:35 am

  שיקולים פוליטיים. הביקורת על כך שהחלטת ועדת הבחירות שהנה גוף פוליטי למעט היו"ר שנמנע אינה רלוונטית-כגוף פוליטי היא אמורה לשקול שיקול פוליטי. בית המשפט העליון הוא שאמור לשקול את השיקול המשפטי. ייתכן לגרוס שמראש אין להתיר החלטה פוליטית בנושא אבל בינתיים זה החוק.
  נדמה לי שחוץ מהימין הקיצוני ואיתן כבל תמכו עוד כמה בהחלטה-מה קרה לנציגי קדימה?

 • דני בלוך  ביום ינואר 22, 2009 בשעה 7:47 am

  כל ההסברים לשאלות נמצאים ברשימה הראשונה בנושא – ותודה לאיתן כבל. אני סבור שההחלטה בעניין פסית רשימות או מועמדים לא יכולה להינתן בידי גוף פוליטי אלא בידי גוף משפטי בלבד.

 • צבי  ביום ינואר 22, 2009 בשעה 8:52 am

  א] לעצם העניין –
  צודק. החלטת הפסילה, ראוי היה לה שתבוטל [למרות הזעזוע והקשיים שמציבות המפלגות הנ"ל בפני החברה הישראלית].
  וגם – צודק בדרישה שפסילת מפלגות לא תופקד בידי גוף פוליטי.
  להזכיר – סעיף 7 לחוק היסוד נחקק במקורו בהוויה פוליטית, אך חשוב מכך – משפטית, אחרת. מאז נשתנו – הן ההוויה ודרכי השיח הפוליטי והן תפיסת הביקורת השיפוטית. הביקורת השיפוטית הורחבה.
  כמו כן, סעיף 7 גופו מכיל את הקביעה לפיה כל פסילה טעונה אישור בית המשפט העליון, כלומר החלטת פסילה של הוועדה ממילא ומלכתחילה נזקקת לאישור בית המשפט העליון.
  דני, באותה הזדמנות, ראוי להפקיד את תפקיד יו"ר ועדת הבחירות המרכזית בידי מאן דהוא אחר, לא בידי שופט עליון פעיל [אולי דמות ציבורית שאינה פוליטית; אולי שופט בדימוס (עדיף פחות)].

  ב] דני, בעת האחרונה הינך מעיד על עצמך, כי היססת אם לבחור במפלגת העבודה, ואז נטית כן, ועתה בשל עמדתה בנושא הפסילה אתה מהסס.
  מה, אתה מחפש בכוח סיבה לא לתמוך במפלגת העבודה?
  במי תבחר, דני? בציפי רבת-המסכות ומעוטת היכולות? במפלגות הימין מחרחרות המדון?
  לעומתן, קל לי אישית לבלוע גם את כבל.

 • גידי  ביום ינואר 22, 2009 בשעה 10:19 am

  דני בלוך, למה אתה מופתע?אינך טירון פוליטי והיית צריך מזמן, להבין איך מפלגת העבודה התדרדרה.טעית גם בהערכת תפקודו של ברק. האיש הזה לא למד דבר ולא הפנים שום בקורת. הצלחתו כביכול, במבצע עזה, אינה אומרת דבר על התנהלותו האישית והפוליטית. ועל "ההצלחה" הגדולה בעזה, עוד נחזור לדבר בעתיד.
  האידאולוגיה הכתובה של העבודה, כבר מזמן אינה רלבנטית לפוליטיקה העכשוית. ברק הוא ממיצבי ההתנחלויות הבלתי חוקיות והוא גרוע מהליכוד, מאחר שהוא מסווה עצמו בדיבורי סקר.
  דני בלוך, תתעורר!

%d בלוגרים אהבו את זה: