הרגע האחרון למען גלעד שליט

למיטב ידיעתי עשו ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ושליחיו את מירב המאמצים להגיע להסדר לשחרור גלעד שליט, בהסכמה שבשתיקה מצד ראש הממשלה המיועד, נתניהו. הכדור הוא עתה במגרשו של החמאס.אם לא יכניס מקלות בגלגלים יאושר מחר ההסכם בממשלה ויתחילו ההליכים הפורמליים. קשה להניח שבית המשפט העליון יתערב בהחלטות הממשלה.

אני מקווה שמיעוט המשפחות השכולות המתנגד להסכם לא יפגין ולא יכביד על ביצוע ההחלטה, אם תתקבל. במצב הנוכחי אין דרך אחרת. לאחר הביצוע וכאשר גלעד שליט יחזור הביתה  יהיה מקום לדיון ציבורי נוקב על ההשלכות לעתיד. עכשיו צריך לתמוך במשפחת שליט ובמשפחה. אין דרך אחרת.

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • חייש  ביום מרץ 15, 2009 בשעה 2:08 pm

  אם לא יכולנו לסגור על אותו מחיר לפני עופרת יצוקה, להחזיר אותו הרבה קודם, להימנע מכל ההרג ולהיות בדיוק באותה נקודה.

 • מוריס  ביום מרץ 15, 2009 בשעה 2:12 pm

  האם החמאס לא זכה במה שרצה

  בסך הכל, תמיד ממשלת ישראל תיכנע למען שחרור של חייל ישראלי

  ולכן, אפשר להמשיך לשלוח אנשים מחבלים, להפר הבנות

  בסוף, נקח בשבי חייל ואז כל האסירים חוזרים, כל האינטרסים של החמס באים לשביעות רצונם

  מענין, אם זוהי שאלה לגיטימית בישראל של היום
  או שיכנו אותי "ימין קיצוני" (אפי' שאני לא כזה ) אבל מה זה משנה

 • מנחם  ביום מרץ 15, 2009 בשעה 3:13 pm

  לדניאל,
  1000 ימים ולילות של מו"מ דחוף ונמרץ על חיי חייל שנפל בשבי לא נחזים כהוכחה כאילו נעשו "מירב המאמצים להגיע להסדר לשחרור גלעד שליט"

  הפוך: 1000 ימים ולילות של מו"מ דחוף ונמרץ על חיי חייל שנפל בשבי מצביעים על מחדל פוגעני.

  לחייש,
  אפשר היה "לסגור" אחרי מו"מ של חצי יום את שובו של החייל החטוף.

  למוריס,
  שאלתך לגיטימית ומצויינת וטוב שתישאל.

  התשובה בשאלה: טיפשי מאוד לאסוף אלפי אלפים שבויים משטחים כבושים ומסוגרים למיכלאה נפרדת.

 • דני בלוך  ביום מרץ 15, 2009 בשעה 3:22 pm

  למנחם – התכוונתי למאמצים הנעשים בימים האחרונים. זה לא הזמן לבדיקה היסטורית אם ניתן היה להגיע להסכם מוקדם יותר. כתבתי כאן בעבר כי ניתן היה.
  למוריס – שאלתך לגיטימית. ומה האלטרנטיבה כאשר אין אפשרות למבצע צבאי?

 • גולדלבט משה  ביום מרץ 15, 2009 בשעה 4:08 pm

  אבל עסקת שליט המתוכננת היא תבוסה קשה וצורבת נוספת לישראל. כל העולם הערבי יכיר שוב את חולשתנו. אנחנו נשלם בדם,במלחמות נוספות ובחיילים חטופים. כל המתנהל סביב נושא עסקת שליט מוכיח שאכן נגזר על מדינת ישראל להישמד-אם זו מערכת הערכים שלה אין לה שמץ של סיכוי לשרוד באזור הזה. אנחנו מרשים לעצמנו מה שמנעצמה כמו ארצות הברית לא סבורה שהיא יכולה להרשות לעצמה. לשאת ולתת עם ארגון טרור רצחני ולהעניק לו במו ידנו ניצחון מזהיר
  אין לבצע כל עסקה ביחס לשליט ואין להחזיר אפילו מחבל אחד. יש להשיבו על ידי גביית מחיר מטורף מהנהגת החמאס. יש להשיבו על ידי הכבדת נטל החיים על כל תושבי עזה ועל ידי סדרת פעולות נקם-לא על ידי כניעה-

 • אסתי  ביום מרץ 15, 2009 בשעה 10:05 pm

  ומוסיפה – לא רק שנראה שאפשר היה לסגור עניין עוד לפני עופרת יצוקה, אלא שאפשר היה לעשות זאת לפני שלוש שנים ובמחיר נמוך הרבה יותר שהיה חוסך בהזדמנות חגיגית זו גם את הסבל שאי אפשר בכלל לתאר אותו של גלעד שליט ושל משפחתו.

 • דני בלוך  ביום מרץ 15, 2009 בשעה 10:44 pm

  דבר אחד ברור לשיטתך גלעד לא יחזור חי ויותר אנשים יהרגו מבכל דרך אחרת.

 • גולדלבט משה  ביום מרץ 16, 2009 בשעה 4:57 am

  איני בטוח שהנהגת החמאס תחיה עם אימת הנקמה והחיסול המתמשכים ועם המצוקה הגדולה לאורך שנים-אבל אם כן אז גלעד לא יחזור חי ויהיה חלל נוסף-חיילים צפויים למות זה לעתים תפקידם.
  אני לא רוצה ללכת לדוגמאות קיצוניות הרבה יותר. רוסיה הסוביטית ראתה בכל חייל שנשבה בוגד וכך גם יפאן. חייל יפאני העדיף למות על פני החרפה שבנפילה בשבי.
  כבר הזכרתי את ארצות הברית-שם ברור שאין מו"מ עם ארגון טרור שחטף חייל. חילופי שבויים עושים רק בין מדינות נלחמות.
  המחיר האבסורדי של העסקות הללו לא רק מעודדד חטיפות ומבטיח חללים נוספים בנסיונות חטיפה והוא לא רק מגדיל סכנת טרור,הוא גם יוצר מצב של תגובת יתר .אלמלא עסקות השבוים שקדמו למלחמת לבנון השניה ,לא הייתה התקרית בה נחטפו ולמעשה נהרגו רגב וגולדווסר הופכת לעילה למלחמה-היא הפכה לכזו כי אנחנו הפכנו את הישג החטיפה למפלה אסטרטגית של ממש.
  מנהיג בעל שיעור קומה מוסרי היה מישיר מבט אל משפחת שליט ואומר לה שנעשה כל מה שניתן לפגוע בצד שכנגד על מנת לשחררו אבל לא נחזיר אפילו שבוי אחד ואם עקב כך בנם יהיה לחלל זה מה שיהיה

 • דני בלוך  ביום מרץ 16, 2009 בשעה 8:15 am

  אין שום קשר בין עסקות השבויים לחטיפות נוספות. הן נבעו גם מחטיפות שאנחנו ביצענו, אך אפילו אם אתה צודק את כללי המשחק ניתן לשנות רק אחרי עיסקת שליט ולא לפניה.

 • חנה בית הלחמי  ביום מרץ 16, 2009 בשעה 11:38 am

  המפגינים נגד שחרור המחבלים, וחשבתי – איזו קהות חושים מייצר הכאב, עיוורון מוחלט לערך חייו של האחר. כשנרצחו יקיריהם, נפשם מתה איתם. מסתבר מהתנהלותם שזו לא קלישאה. אסור למדינת ישראל להתייחס אליהם בתהליך קבלת ההחלטות שלה.
  ולגבי אחרים שמתנגדים לעסקה – זהו רוע צרוף, עיוות אנושי שגם מניעיו הלאומיים אינם מצדיקים אותו.
  דני, לא נסעתי בסוף למאהל, אבל ארגנתי אוטובוס של תומכים שיצא לשם מחר.

 • דני בלוך  ביום מרץ 16, 2009 בשעה 12:40 pm

  אחי ובתו היו שם ואני העברתי את הזדהותי. אם תהיי – מסרי בשמי

 • ישי  ביום מרץ 21, 2009 בשעה 8:41 pm

  כוחנו יודעים ומדברים על כל מה שעשתה הממשלה בנושא שיחרור גלעד שליט ובכן לך בעל הכתבה יש לי חדשות מצלצלות תתעורר כי אתה חיי בסרט אין כזה דבר שהממשלה לפי ציטוט שלך עשתה כל שביכולתה כי זה לא נכון היא תעשה כל שביכולתה רק אבל אך ורק כאשר גלעד יהיה פה איתנו חי ושלם ולא לפני זה ובמילים אחרות היא לא עשתה דבר וחצי דבר אין מחיר לחייו של אדם וכל שכן על אחת כמה וכמה גם לחיי חייל המשארת את ארצו אבל אצל אולמרט החיים של אזרחיו הם משחק של רולטה רוסית הוא יות מידי עסוק בחקירות נגדו ונגד חבריו הגברת שולה והאדון טלנסקי אבל ידידי שחכת דבר אחד מאד חשוב לאולמרט יש כאן תיק נוסף שאיש מאיתנו אינו מאשים אותנו בו והוא תיק גלעד שליט כן כן בדיוק כך ואני אומר לך ישר מהלב אני חייל משוחרר ששרת את המדינה בזמן מלחמת לבנון וגם הייתי על הגבול לא פעם בזמן המלחמה ומאד מאד כואב לי שחברי לנשק שכבר יושב בחושך כמעט שלוש שנים נרקב מבלי לדעת שראש הממשלה ששלח אותו לשדה הקרב זרק אותו לכלבים אז אוקיי הוא מדבר ומודיע שולח שליחים עושה דיונים ומה קרה מאותם דיונים האים גלעד פה האם הוא איתנו? הוא לא כי אני אגיד לך משהו אם אני הייתי במקום אולמרט הייתי משחרר את כל אותם המנובלים בהם מדובר על מנת להחזיר את גלעד כי חייל שנחטף ואפילו אזרח צריך להחזיר בכל מחיר ואני מתכוון בכל מחיר בין כך ובין כך אנחנו נחסל אותם בהמשך זה בטוח אז לסיכום אני רוצה שאנשים כמותך ושכמוך יבינו וישננו היטב מדיפלומטיה אין תוצאות רק ממעשים ודברק נוסף לגבי משפחת שליט הם גם עשו טעות לצערי טעותם היא בזה שהם ישבו כל 1000 הימים האלה בשקט יחסי מבלי לדחוף את העיניין קדימה כמו שעשת כרמית גלודווסר במקרה שלה וכזכור לכולנו שרק בגלל שהיא לחצה שוחררו תמורת בעלה וחברו לשבי 4 מחבלים שזה אם תשאל אותי מחיר עלוב תמורת חייל שבוי אז תגיד לי אתה אדוני הנכבד אם הם היו שווים שיחרור של 4 מנובלים גלעד לא שווה שיחרור של אותם 325? אני בטוח במיליון אחוז שכן ואם יש לך בציבור איזושהי השפעה מסויימת עליך לתת את כל כולך למען שיחרור גלעד ולא רק דרך כתבות ודיבורים אלא פעילות למעשה כי למנות את ימי השבי בהם הוא נימצא ולדבר זה לא מספיק!!! תתעוררו!!! כי כולנו ביחד יכולים וצריכים להיות הקול והשופר של משפחת שליט בכלל ושל גילעד בפרט כי לא הם ולא הוא עם כל הרצון וכל הכבוד הרואי לא יכולים ולא מסוגלים לעשות את מה שהם עושים מחאתם לא תשנה כקליפת השום ללא יתאחדות כוללת של כל הציבור פשוט מאד זה הזמן לפעול!!!!

 • דני בלוך  ביום מרץ 21, 2009 בשעה 10:50 pm

  הכתבה נכתבה כאשר חשבנו שאולמרט יסכים לשחרר את ה- 450.

%d בלוגרים אהבו את זה: