פרשה "מסריחה" חדשה

רפי איתן, מנהיג מפלגת "גיל", זכרונה לא לברכה, נודע בפלמ"ח בכינויו "רפי המסריח" משום שבמסגרת סיור מקדים לקראת פיצוץ מכ"ם בריטי על הכרמל, זחל בתוך מנהרת ביוב, ומאז כינויו מהילדות, "רפי המסריח", דבק בו גם בחייו הבוגרים (בצעירותו הדביק בו גנדי את הכינוי משום ה"ריח" שנדף מגרביו). נראה כי גם עתה הוא ממשיך לזחול בתוך מנהרות ביוב פוליטיות. לפי התקשורת הבטיח לו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעת שהיה ראש האופוזיציה, בתמורה לאי-הצטרפותו לממשלה בראשות ציפי לבני בכנסת הקודמת, להמשיך לכהן כשר לענייני גמלאים בממשלת נתניהו גם אם מפלגתו לא תעבור את אחוז החסימה.

נראה לי כי עצם קיומה של הבטחה כזאת הוא עניין פסול ויש בו חשד לעבירה על החוק שראוייה להיבדק על-ידי היועץ המשפטי לממשלה או מבקר המדינה. עם ריבוי השרים בממשלתו החדשה החליט נתניהו שלא לממש את ההבטחה אלא למנות את איתן ליועץ לעניני גמלאים במעמד של כמעט שר, בנוסף לסגנית שר מטעם הליכוד ולמנכ"ל. עתה אנחנו שומעים שנציבות שרות המדינה בלמה חלקית את המהלך ואיתן ישמש כיועץ, אך לא במעממד של מעין שר. לא תהיה לו לשכה משלו, אך בשל גילו יקבל נהג.

מסריח? בוודאי. כשר? בספק רב.

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • אורה  ביום אפריל 12, 2009 בשעה 10:07 am

  לא רק מסריח- הרבה יותר גרוע מזה. אילו היה איתן עושה משהו למען הגימלאים בתקופת כהונתו כשר, היה עוד אפשר להכשיר את השרץ- אבל כל הבטחותיו שבגינן קיבל קולות של רבים שאינם גימלאים, התאיידו כלא היו. גועל נפש- טעות ראשונה וחמורה של ביבי כראש ממשלה אם ימנה אותו- סימן לבאות?

 • שולמית  ביום אפריל 13, 2009 בשעה 9:19 am

  אם הוצעה לו משרה עם לשכה ונהג – זה לא ממש כאילו הוצע לו כך וכך אלפי שקלים לחודש למשך כמה שנים? יש מילה לסוג כזה של הצעות.

 • דוד  ביום אפריל 13, 2009 בשעה 3:35 pm

  הרבה יותר מאשר פרשת רפי איתן, לדעתי, הוא היכולת של נתניהו לנהל מדינה עם קואליציה שהדבק המהותי שמחבר בין כל מרכיביה הוא הג'ובים.

  כמו כל מגדל קלפים, העסק הזה יכול להתמוטט באחת.

%d בלוגרים אהבו את זה: