בדידות בצמרת

 

הבעיה המרכזית של כל מי שנמצא בצמרת בכל תחום היא עדת החנפנים והמלקקים המקיפה אותו והגורמת לו לחשוב שהוא ואפסו עוד. הוא מתחיל להאמין כי לעולם חוסן ואין הוא מחסן את עצמו מפני נפילה אפשרית. הדבר קיים בעולם כולו אך חריף יותר אצלנו כי הישראלי לא למד לבנות לעצמו חיים אחרי פרישה – עיסוק אחר, תחביב, פעילות ציבורית והתנדבותית. ואז כאשר הוא מפסיד בבחירות, נופל ברייטינג, נמאס על הקהל, מפוטר, מתפטר או יוצא לגמלאות הוא נותר עם ריקנות איומה. הטלפון מפסיק לצלצל. ההזמנות לאירועים ולבכורות מתמעטים. ואז אם אין לו בת או בן זוג תומך, משפחה חמה, ידידי אמת אישיים – מצבו קשה. אך גם באלה לא די – הוא זקוק לסיבה לצאת מן הבית, לעסוק בפעילות מגוונת, להיחלץ מן הרחמים העצמיים. אלה שעברו זאת בהצלחה יודעים כי יש חיים אחרי אך צריך להתכונן, להשקיע, לבנות מערכת של אלטרנטיבות.

 

לדודו טופז לא היתה מערכת כזאת. ובמצבו לא אשמה לא התקשורת ולא שרות בתי הסוהר. אני מכיר הרבה מנהיגים לשעבר. כוכבי עבר – שיש להם חיים מלאים, טובים ובריאים. הכרתי גם כאלה שהפרישה הביאה עמה דפרסיה, מלנכוליה ומחלות. עם דודו טופז הנפילה מגבהי הרייטינג לא הטיבה. לא נמצא לו ידיד או איש מקצוע שיכוון אותו לאלטרנטיבות אחרות. הרי כסף לא חסר לו. מי שצריכה לעשות חשבון נפש היא משפחתו, אלו הם ידידיו שלא הושיטו לו סולם, לפני ההתדרדרות.

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • ארנון  ביום אוגוסט 22, 2009 בשעה 3:12 pm

  אתה מכיר את המשפחה? הרי אחיו סיפר בעיתון לא מזמן שניסה לשכנע אותו לצאת לחופשה, לנוח קצת, לנסות דברים אחרים.
  טופז גם העלה מופעים אישיים מחוץ לפריים-טיים מתוך ניסיון לחלץ את עצמו מהריקנות.
  רק שבהתאם לאופיו או למחלתו, תלוי את מי שואלים, שום דבר לא הספיק לו מלבד להיות כל הזמן באור הזרקורים.
  היו לו חברים, כסף, משפחה, אפשרויות.
  זה הוא שלא רצה, או לא יכול היה, לנצל דבר מכל אלה ורק להיאחז בימי התהילה שחלפו.
  הרשימה המאשימה שלך לא עושה כלום חוץ מלגרום כאב נוסף לקרובים אליו ולאוהביו.

 • דני בלוך  ביום אוגוסט 22, 2009 בשעה 3:23 pm

  המשפחה מטיחה האשמות בתקשורת ולכך התייחסתי.

 • אחת העם  ביום אוגוסט 22, 2009 בשעה 4:31 pm

  להישגים, קריירה והצלחה. כל התרבות והתקשורת המעלים על נס את הידוענים, וכמובן גם הכסף והכוח, ולא חשוב כלל בזכות מה הפרסום, הכסף והכוח.
  דודו טופז הוא קורבנה של ה"תרבות" שהוא היה אחד ממחולליה ומסמליה, ולבסוף קורבן מקורבנותיה – תרבות הרייטינג.

 • גולדבלט משה  ביום אוגוסט 22, 2009 בשעה 5:19 pm

  כידוע לרוב השחקניות בקולנוע יש בעיה אחרי גיל 40 והן כולן מתלוננות על כך. הדבר תמיד היה תמוה בעיניי,הרי הן התקבלו על בסיס יופיין ונעוריהן וכשהגיע העת הפרידה מהנעורים הן שוכחות על בסיס מה זכו בהזדמנות מלכתחילה

  דודו טופז אינו יכול להלין על השיטה שכן ערכו נקבע לפיה. הוא שגשג כשהביא רייטינג גבוה כי זה היה יתרונו והוזז הצידה ,בצדק מבחינת השיטה ,כשלא יכול היה לעשות זאת או שאיש לא האמין שהוא מסוגל

  בעיית הפרישה ומעבר לתחום אחר אכן בעיה-ראיתי ראיון עם השופט חשין שהסביר כי כמו לכולם גם לו אין תרבות של פרישה והוא אינו נהנה מהפרישה

 • גיל  ביום אוגוסט 22, 2009 בשעה 6:28 pm

  שלרוב יש להם קריירה של 10-15 שנה ואחרי זה כלום. סקר שעשו לא מזמן בארה"ב מצא שיותר משליש מהספורטאים המקצוענים מאבדים את כל הכסף שלהם וחלקם הגדול נכנס לחובות גדולים בשנים שאחרי הפרישה כי לא תכננו מה לעשות לאחריה.

 • גלי  ביום אוגוסט 22, 2009 בשעה 6:59 pm

  של הרשימה שלך הוא נכון ומדויק מאוד. הריקנות האיומה היא בעיה רצינית ביותר.
  והריקנות הזו יכולה להכניס את הבן אדם לדיכאון.
  לגבי דודו טופז, נראה לי שצריך לחלק את מצבו לשני חלקים: 1) המעשה שהוא ביצע באנשי התקשורת ו-2) ההתאבדות שלו.
  לגבי המעשה: למעשה שהוא ביצע יש הסבר קרימינולוגי וגם סוציולוגי. מדוע שאדם נורמטיבי וגם מאוד מפורסם יקום ויתנקם באנשי תקשורת שיכול להיות שביום מן הימים יארחו אותו שוב בערוץ 2? הסוגייה בהחלט דורשת הסבר וההסבר הוא מעניין מבחינה קרימונולוגית.
  זה כמו לירוק לבאר שממנו אתה שותה.
  לגבי ההתאבדות: הציבור וגם התקשורת ליבו את האש נגד דודו טופז ושפטו אותו עוד בטרם הוא נשפט בין כותלי בית המשפט. והסיבה היא שמדובר באדם מפורסם.
  הוא כתב שהמעשה שדודו טופז הוא איום ונורא… וכבר גזרו את עונשו בציבור, אז ההוא כתב גם כן שהמעשה שדודו טופז עשה הוא איום ונורא והוא בטח יקבל ככה וככה שנים בפנים, ואז הם כתבו שדודו טופז הוא פושע איום. וככה נבנתה דמות של מפלצת ועשו לדודו טופז דמוניזציה.
  זה בשילוב המעצר וגורמים נוספים כנראה הביא להתאבדותו של טופז שלא יכל לסבול את הנפילה האיומה והסקילה של הציבור והתקשורת.

 • דני בלוך  ביום אוגוסט 22, 2009 בשעה 7:41 pm

  העובדה שהקריירה במקצועות כאלו היא לרוב קצרת מועד היא גם הסיבה לשכר הגבוה הניתן לכוכבים, ספורטאים ולכן אין סיבה לקבול על שכרם הגבוה שמטרתו לאפשר להם להמשיך ולהתקיים בכבוד גם כאשר הרייטינג שלהם דועך.

 • ריבה  ביום אוגוסט 22, 2009 בשעה 9:04 pm

  גלי, הוא הודה בכל. את הדמוניזציה עשה במו ידיו. מה שהתקשורת ביטאה יותר מכל, לדעתי, זה את השוֹק.

 • גולדבלט משה  ביום אוגוסט 23, 2009 בשעה 5:19 pm

  מה שהרג את טופז היא התקשורת-לא במובן של סיקור כזה או אחר או עוול שנעשה לו אם בכלל אלא התקשורת כתופעה על חוקיה המיוחדים וסדר העדיפויות המפלצתי שלה שהעלה אותו לגבהים והוריד אותו לתהומות-אותו עולם שאתה קיים בהתאם למדרוג שלך ואם אתה לא שם אתה לא קיים. אפשר לגמול מי שעוסק בתקשורת אי אפשר לגמול מי שהוא התגלמות המדיה עצמה

 • דני בלוך  ביום אוגוסט 23, 2009 בשעה 6:36 pm

  אם כבר הוא השתייך לאגף הבידורי של הטלוויזיה ל"שאו ביזנס". דינו כדין בדרנים רבים בארץ ובעולם שרגע אחד היו בשיא ואחר כך דעכו מסיבה זו או אחרת. הביטוי הכולל תקשורת מטעה כאן.

%d בלוגרים אהבו את זה: