מי מיעץ לאהוד ברק?

 

מי מייעץ לאהוד ברק

 

אינני מכיר את ברק סרי, שנתמנה לתפקיד יועץ התקשורת של שר הביטחון, אהוד ברק. רק קראתי את קורות חייו. הוא בעל דרגת סרן במיל' בחיל המודיעין. יפה. הוא יכול להצטרף גם לשרות החוץ של ליברמן. בתפקידו הקודם היה יועץ התקשורת של שר התחבורה, ישראל כ"ץ מהליכוד ולפני זה היה יועץ התקשורת של השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, מקדימה. קודם לכן היה עורך החינמון "ישראלי".

 

אתרכז בשני תפקידיו האחרונים. יועץ תקשורת נחשב למשרת אמון, בניגוד לדובר שהוא חלק בלתי נפרד משרות המדינה.  לפיכך, דובר מקצועי טוב יכול לשרת תחת כל שר וכל ממשלה, כל עוד הוא שומר את דעותיו הפוליטיות לעצמו וכל עוד הוא מסוגל לייצג את מדיניות השר והממשלה.

 

יועץ תקשורת, לעומת זאת, נדרש להזדהות פוליטית עם הבוס שלו. בעולם הרחב יועצים כאלה אינם מחליפים זהות מפלגתית מדי שני וחמישי. רק אתמול ייעץ ברק סרי לישראל כ"ץ שאמר "ממשלת ישראל הנוכחית לא תסכים בשום פנים ואופן שהבנייה בהתנחלויות תוקפא". הוא הסביר לתקשורת את דברי שר התחבורה, ישראל כ"ץ, שאמר כי "אסור שסדר היום של הממשלה ייראה כמסע ציד נגד המתיישבים ביהודה ושומרון וכי יש דברים שלא נוכל להסכים להם כמו ייבוש ההתיישבות ביהודה ושומרון".

 

מחר יצטרך להסביר את אהוד ברק הנכון להיענות לדרישה האמריקאית בעניין ההקפאה או שמא ברק סרי יבטא את אהוד ברק האמיתי היושב באותו צד של הספינה עם ישראל כ"ץ?

 

בכל מקרה מן הראוי שננהג כמתוקנות שבמדינות שבהן יועצי תקשורת אינם קופצים ממיטה פוליטית אחת לשנייה כל שני ומישי ומנהיגים בוחרים יועצים בעלי ערכים דומים לשלהם, אם יש להם ערכים.

 

 

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • רונן  ביום אוגוסט 31, 2009 בשעה 4:39 pm

  בעצם כותרת שהענקתי אומרת הכל וכל המוסיף גורע.

 • יונתן  ביום אוגוסט 31, 2009 בשעה 5:17 pm

  הוא כנראה מבין שההבדלים האמיתיים בין ישראל כ"ץ, אבי דיכטר ואהוד ברק קטנים מכפי שנדמה. אני מסכים איתו.

 • מוטי  ביום אוגוסט 31, 2009 בשעה 5:27 pm

  הבעיה היא שבתפקידו הוא צריך להעצים את ההבדלים האלה, קטנים ככל שיהיו

 • אישנר זאף  ביום אוגוסט 31, 2009 בשעה 6:49 pm

  זאת תפיסה קצת נאיבית. יועצי התקשורת הם דווקא הזרוע הצינית יותר של הפוליטיקה. הם הפן הציני שאנחנו רואים וקוראים עליו.

  או שאתה מדבר על עולם מושלם? על מה שצריך להיות?

  אז בעולם מושלם זה לא שיועצי התקשורת יהיו ערכיים. אלא, בעולם מושלם לא יהיו יועצי תקשורת…

  מה שיעבור בתקשורת זה רק המעשים, והערכים האמיתיים של הפוליטיקאים. ובשביל זה לא צריך יועצים. צריך פוליטיקאים הגונים, ועיתונאים הוגנים.

 • י.ג.  ביום ספטמבר 1, 2009 בשעה 10:20 am

  ברק כנראה בוחר יועצים שישמיעו לו את מה שהוא חפץ לשמוע, אחרת איך אפשר להסביר את ציוניו הנמוכים במבחני התוצאה שהוא כל כך אוהב לדבר עליהם?

%d בלוגרים אהבו את זה: